Antika Zeka Oyunları

Oyun; tarihin başından bu yana insanların yeteneklerini ve konsantrasyonunu arttırmak için kullandığı bir yöntemdir. Oyuncak sektörü ise gelişen teknoloji ile hızla akıl sınırlarını zorlayan bir hale geldi. Ancak biz size hiçte ileri teknoloji gerektirmeyen ama zeka gelişimine katkıda bulunacak antika zeka oyunlarından bahsetmek istiyoruz. Evet yanlış duymadınız antika...

Antika Zeka Oyunları

AYSEL KAYARDI / BEN HABER

Uzakdoğu menşeili tamamen doğal malzemelerden yapılan bu zeka oyunları Gaziantep'te Zincirli Bedesten'de bulunan küçük bir dükkanda karşımıza çıkıyor. 

Anadolu'nun bilge, sıcak gülümsemesi ile sizi içeri davet eden dükkan sahibi elinize verdiği, tik ağacından yapılan geometrik şekiller zeka sınırlarınızı zorluyor. 

İki küçük geometrik ahşap parçadan onlarca şekil oluşturabiliyorsunuz. İlk baktığınızda çok basit görünen bu oyunlar kıvrak zeka gerektiriyor. 

7 den 70'e herkes için uygun olan bu oyunlar sayesinde fikir yürütme, problem çözme, benzerlik görme, soyut düşünme becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca zararlı maddelerden oluşan oyuncaklar yerine tamamen doğal ağaçtan yapılan bu oyunlar çocuklarınız için de en güvenli seçimlerden olacaklardır. 

El işçiliği ile yapılan oyunlarda kullanılan boyalar da insan sağlığına zarar vermeyen su bazlı boyalardan seçiliyor. Bir çok ülkede bu zeka oyunları ders olarak verilmektedir. Oyunların fiyatları parça sayısı ve zorluğuna göre 20 ila 100 TL arasında değişiyor. 

Siz de dijital dünyada içinde birçoğunun size ve çocuklarınıza zarar verdiği oyunlardan kurtulup el emeği zeka oyunlarıyla keyifli vakit geçirmek isterseniz Gaziantep'te bulunan Antika Zeka Oyunları dükkanına bir uğrayın deriz. 

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2018, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER