Aile İçi Şiddet!

Aldatmanın aynı zamanda aile içi şiddet kabul edildiğini biliyor muydunuz?

Aile İçi Şiddet!
Psikologlar, suistimal etmek ve aldatmanın çok benzer kalıplarda olduğunu düşünüyor. Her iki guptakiler de genellikle davranışlarını haklı çıkarmaya, eylemlerini inkar etmeye ve sorumluluktan kaçınmaya çalışır.
 
Aldatan insan kendini biraz kötü hissetse bile gerçekte partnerinin duyguları için hiçbir endişe duymaz ve bu nedenle davranışını olduğundan hafif göstermeye çalışır. Ayrıca, aldattığını inkar edenler ya da durum sorgulandığında partnerini psikolojik sorunları olmakla suçlayıp, kendisini de kurban olarak ilan edenler her şeyi çok daha kötüleştirirler. Bu aldatılan insanın duygularını daha çok incitir, özgüven kaybı ve duygusal travma yaşamasına sebep olur.
 
 
Eğer bu sizin hayatınızda da gerçekleşiyorsa, kesinlikle sizin suçunuz olmadığını ve yalnız olmadığınızı bilmelisiniz.
 
Çeşitli bloglarda, aynı problemi yaşayan kadınlar birbirleri ile acılarını, öfkelerini, duygularını paylaşıyor. Eğer yalnız olduğunuzu ve kimsenin sizi anlamadığını hissediyorsanız, internette bir gezinmelisiniz. Benzer durumda olan kişilerin fazlalığı sizi şaşırtabilir.
 
Ne yazık ki günümüz toplumunda suistimallere sık rastlanıyor. Çoğu insan bu tür davranışları minimize etmek, gülüp geçmek ya da hiç olmamış gibi davranmaya alıştırılarak yetişiyor. Birisini mor bir gözle ya da kırık bir kolla görmek fısıldaşmalardan ötesine sebep olmuyor.
 
 
Tanımadığınız bir insana dönüşen birisi ile yaşamak trajik bir durumdur.Ve aldatma gözle görülür hiçbir iz taşınmamasına rağmen, yaşanan duygusal bozulma akıllara durgunluk verir.
 
Aile içi şiddetin her türü aşağılayıcı, zarar verici ve hatta size ya da sevdiğiniz bir insana potansiyel şekilde zarar vericidir. Lütfen örtbas etmeye çalışmayın.
 
 
Kaynak: Habertürk
Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2015, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER