2018 Kurban Bayramı ne zaman? (Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?)

Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte Kurban Bayramı, gündem olmaya başladı. Ramazan Bayramı'ndan iki ay sonra kutlanan Kurban Bayramı'nın bu yıl hangi tarihlere denk geldiğini tatilin kaç gün olacağını merak eden vatandaş Kurban Bayramı'nın ne zaman olacağını sorguluyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? 2018 Kurban Bayramı kaç gün tatil olacak?

2018 Kurban Bayramı ne zaman? (Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?)

'Kurban Bayramı tatili ne zaman? Kurban Bayramı kaç gün?' soruları şimdilerde Google arama motorlarında en çok sorulanlar arasında. 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bugünkü yaptığı '26 Ağustos erken seçim' açıklamasıyla birlikte gözler Kurban Bayramı tatiline bir kez daha çevrildi. Kurban Bayramı tatili bu sene kaç gün olacak? 2018 Kurban Bayramı tarihleri ne zaman? İşte bu soruların yanıtları...

Kurban Bayramı, ibadetlerin yerine getirilip, aile ziyaretlerinin gerçekleştirildiği önemli bir ritüel. 

Her yıl olduğu gibi bu yılda da tatillerden önce uygun bilet ve plan kovalayan yurttaşlar internette aramalarına başladı.

Peki, Kurban Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün olacak sorusunun cevabı ise şöyle...

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN VE KAÇ GÜN?

Kurban Bayramı bu yıl ağustos ayının ortasına denk gelecek. Hafta sonu tatilleri ve pazartesi gününe isabet eden kurban bayramı tatiline yarım günlük arefe günün de eklenince toplam 9 güne çıkıyor. Eğer hafta sonu izinliyseniz sizin tatiliniz 18 Ağustos'ta başlıyacak.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?

Kurban Bayramı'nın Arefe günü 20 Ağustos Pazartesi günü (Yarım Gün)
Kurban Bayramı'nın 1. günü 21 Ağustos Salı günü
Kurban Bayramı'nın 2. günü 22 Ağustos Çarşamba günü
Kurban Bayramı'nın 3. günü 23 Ağustos Perşembe günü
Kurban Bayramı'nın 4. günü 24 Ağustos Cuma günü olacak.

25-26 Ağustos tarihleri de hafta sonu tatili olarak kamu çalışanlarının Kurban Bayramı tatilinin devamı niteliğini taşıyacak.

DEVLET BAHÇELİ ERKEN SEÇİM İÇİN '26 AĞUSTOS' DEDİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında yaptığı konuşmada olası bir erken seçim için 26 Ağustos 2018 tarihini açıkladı. 26 Ağustos günü 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin de son gününe denk geliyor. 

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER