Zehir Söylentisi Panik Yarattı

Şanlıurfa'da, içme suyu şebekesine İŞID tarafından zehir atıldığı iddiası, kentte paniğe yol açtı. Söylentiden tedirgin olanlar su bayilerine akın ederek damacana suyu alırken, Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Daire Başkanlığı, 6 bölgeden numune alındığı ve sonuçlara göre herhangi bir bulguya rastlanılmadığını açıkladı.

Zehir Söylentisi Panik Yarattı
 
Suruç’taki Amara Kültür Merkezi önündeki canlı bomba patlamasının ardından bugün öğleden sonra kentteki içme suyu şebekesine IŞİD tarafından zehir atıldığı iddiaları ortalığı karıştırdı. Kentteki söylentilerin ardından paniğe kapılan vatandaşlar su bayilerine akın etti. Vatandaşlar, içmek için çok sayıda damacana suyu satın alarak evlerine döndü. Dedikodular üzerine Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Daire Başkanlığı ile Halk Sağlığı Müdürlüğü ekipleri tarafından su arıtma tesislerinde numune alınarak laboratuvara incelenmeye gönderildi.
 
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Daire Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada ise 6 bölgeden su numuneleri alındığını ve örneklerin laboratuvar ortamında inceleneceğini duyurdu. İlk sonuçlara göre her hangi bir bulguya rastlanılmadığı belirtilen açıklamada, "İlimize su sağlayan içme suyu arıtma tesisimizde güvenlik ve su kalitesi olarak herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Bunun yanında içme suyu depolarında güvenlik 7/24 bulunmakla birlikte su numuneleri de gerek Halk Sağlığı, gerekse kendi elemanlarımızca alınıp tahlil yapılmaktadır. Kamuoyundaki hassasiyete binaen ilave su numuneleri ekiplerimiz tarafından alınmış olup laboratuvarda analiz işlemleri başlamıştır. Şu anda Suruç ve merkez ilçelerimizle ilgili ilk sonuçlarda sağlığı tehdit eden herhangi bir bulguya rastlanmamıştır. Diğer numunelerin neticelenmesi zamana bağlı olduğundan sonuçlar çıktıkça basınla paylaşılacaktır" denildi.
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2015, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER