Zabıta Kavşakta 'U' Dönüşü Nöbeti Tuttu

Gaziantep’te, kent trafiğinin rahatlatılması için Gaziantep Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi kavşağında ’U’ dönüşü yasaklandı. U dönüşü yasaklanan kavşakta iki zabıta görevlendirildi ve dönüş yapılmaması uyarısında bulunup, buna rağmen dönen sürücülerin plakaları ceza yazmak üzere not alındı.

Zabıta Kavşakta 'U' Dönüşü Nöbeti Tuttu
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi kararı ile şehir içinde trafik akışının sağlıklı ilerlemesi amacıyla Gaziantep Üniversitesi Diş Hekimliği önündeki kavşakta ’U’ dönüşü yapılması yasaklandı. Kararın uygulanmaya başlanmasının ardından aksaklık yaşanmaması için Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri de kavşakta beklemeye başladı. 19 Mart’ta başlanması planlanan uygulamada aksaklık yaşanmaması için trafik zabıta ekipleri bugün kavşaklarda nöbet tutmaya başladı.
 
Sürücüleri uygulama konusunda uyaran trafik zabıta ekipleri, uyarıya aldırış etmeyen sürücülerin araçlarının plakasını ise not ederek ceza yazılması için Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne veriyor. Gaziantep’te daha önce de Valilik, Emniyet Müdürlüğü, Maliye ve Müze Müdürlüğü önündeki kavşaklarda ’U’ dönüşü yapılması yasaklanmış ve trafik zabıta ekipleri kavşaklarda nöbet tutmuştu.
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2015, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER