banner51

Yürüyerek Mektup Götürecekler

Antalya’da Halkevleri ve Öğrenci Kolektifi’nin 4 üyesi, 15 Kasım Pazar günü Serik İlçesi Belek turizm bölgesinde yapılacak G-20 Zirvesi’ne, talep ve eleştirilerinin yazılı olduğu mektup götürecek.

Yürüyerek Mektup Götürecekler
 
G-20 Zirvesi öncesinde alınan güvenlik önlemleri ve eylem yasaklarına rağmen kent merkezinden zirvenin yapıalcağı Belek’e yürüyerek gideceklerini belirten Antalya Halkevleri üyesi Gujan Ceyhan, eleştiri ve taleplerinin yer aldığı mektubu liderlere vermeye çalışacaklarını söyledi.
 
İlk kez Washington’da yapılan zirvede dönemin Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez’in, ’Bu toplantı zaman kaybından başka bir şey değildir’ sözlerini hatırlatan Ceyhan, "G-20 Zirvesi’ne katılan ülkeler ve liderleri sorunlara sebep olan insanlar. Sorunları çözmek amacıyla yapılan bu toplantı, zaman kaybından başka bir şey değil. Dünya halklarını daha fazla sömürebilmek için, ekonomik krizler yaratmak için bu toplantılar lokomotif görevi görmekte. Bu nedenle G-20 bizim gözümüzde bir suç örgütüdür" dedi.
 
Başlıca taleplerinin zirvenin bir daha toplanmamak üzere dağıtılması olduğunu dile getiren Ceyhan, "Yanıbaşımızda Suriye dramı yaşanırken, bu insanlar burada oteller kapatarak bunu çözme adı altında toplandıklarını iddia ediyor. Zaten bu dramın sebebi olan insanlar Belek’te otel kapatan insanlar" diye konuştu.
 
Gujan Ceyhan, 15 Kasım Pazar günü saat 09.00’da başlayacak Belek yürüyüşünde kendisine Serpil Evcin, Öğrenci Kolektifi üyesi Hüseyin Cebir ile Gözde Ayna’nın eşlik edeceğini kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2015, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER