Yurt Dışındaki Seçmenlere '1 Kasım' Çağrısı

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşların 1 Kasım günü yapılacak Milletvekili Genel Seçimi’ne katılarak vatandaşlık haklarını kullanmalarını teşvik etmek amacıyla müzik dünyasının ünlü isimleri, kamera karşısına geçti.

Yurt Dışındaki Seçmenlere '1 Kasım' Çağrısı
YTB’nin ’Türkiye’nin Seçimi Senin Seçimin’ kampanyası için Ahmet Selçuk İlkan, Rafet El Roman, Burak Kut, Karsu Dönmez, Tuluyhan Uğurlu, Gökhan Tepe, Hadise, Şebnem Sungur, İsmal YK, Ferda Anıl Yarkın ve Bengü kamera karşısına geçerek 3 milyona yakın seçmeni sandık başına çağırdı. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, kampanya ile ilgili yaptığı açıklamada, seçimlere katılımı teşvik etmeyi sosyal sorumluk olarak görüldüklerini belirterek kamera karşısına geçen ünlülerle çekilen tanıtım filmlerinin yanı sıra sosyal medyada ve farklı mecralarda da seçmenin dikkatini çekmeyi amaçladıklarını kaydetti. Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar, 1 Kasım’da gerçekleşecek olan 26’ncı Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde, 54 ülke ve 113 seçim bölgesinde 8-25 Ekim tarihleri arasında oy kullanabilecekler.
 
TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDİYORLAR
 
Kampanyaya destek veren isimlerden Tuluyhan Uğurlu’nun yeteneği 4 yaşında keşfedildi ve aynı yıl İstanbul Belediye Konservatuvarı piyano bölümüne kabul edildi. 7 yaşında devlet tarafından açılan Harika Çocuklar Sınavını kazanarak yurt dışında yüksek müziği eğitimi yapmaya hak kazandı. Lise ve konservatuvarın ardından eğitimini Viyana Müzik Akademisi’nde tamamladı. Şuana kadar 12 albüm ve sayısız konsere çıkan Uğurlu yaptığı film müzikleri ile de oldukça tanınan bir isim. Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da yaşayan Karsu Dönmez’in yurtdışı hikayesi ise dedesinin Hollanda’ya iş için gitmesine kadar uzanıyor. Anne ve babası da yurtdışı doğumlu olan Karsu’nun müzikle tanışması babasının 7 yaşında ona bir piyano hediye etmesiyle başlıyor. Müzik kariyerine 17 yaşındayken Amsterdam’daki aile restoranında başlayan Karsu dünyanın birçok yerinde önemli gösteri merkezlerinde verdiği konserlerle devam ediyor.
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2015, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER