banner51

Yüksekova'daki Çatışmadan Acı Haber

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde sabah saatlerinde güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada Özel Harekat'ta görevli komiser yardımcısı Mustafa Sezgin şehit oldu.

Yüksekova’da PKK’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için 13 Mart’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan 'Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Müşterek Operasyonu' devam ederken, bugün sabah saatlerinde güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çatışma çıktı.
 
Çıkan çatışmada Özel Harekat'ta görevli olduğu belirtilen komiser yardımcısı Mustafa Sezgin başından ağır yaralandı. Yüksekova Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralı komiser yardımcısı yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmayarak şehit oldu.
 
Komiser yardımcısının Van’da görev yaptığı, geçici görevle Yüksekova’ya gittiği belirtildi.
 
ŞEHİT İÇİN VAN'DA TÖREN DÜZENLENECEK
 
Yüksekova'da şehit olan komiser yardımcısının Kayseri nüfusuna kayıtlı Mustafa Sezgin olduğu belirtildi. 40 yaşındaki Sezgin'in bir süre önce geçici görevle Yüksekova'ya gittiği belirtilirken, eşi Bedia Sezgin'in de Van'ın merkez Edremit İlçesi'nde komiser olarak görev yaptığı belirtildi.
 
Şehit Komiser Yardımcısı Mustafa Sezgin için bugün Van Asayiş Kolordu Komutanlığı'na bağlı Filo'da tören yapılacağı ve cenazesinin memleketine uğurlanacağı belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2016, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER