banner9

Yozgat Akdağmadeni'nde Gergin Gece

Yozgat’ın Akdağmadeni İlçesi’nde alkollü oldukları iddia edilen 2 kişi arasındaki kavganın, ilçe merkezinde ’Askere küfredip PKK bayrağı açtılar’ diye yayılması üzerine gerginlik yaşandı. Emniyet Müdürlüğü önünde toplanan yaklaşık 100 kişi, PKK’lı olduğunu sandıkları 2 kişinin kendilerine verilmesini istedi.

Yozgat Akdağmadeni'nde Gergin Gece
Akdağmadeni Askerlik Şubesi önünde dün saat 23.00 sıralarında iki kişi kavga etti.  Kavgayı ayırmak isteyen asker ve polislere hakaret eden ve alkollü oldukları öne sürülen iki kişi, ifadeleri alınmak üzere Akdağmadeni İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.
 
Ancak olay, sosyal medyada ’PKK terör örgütü sempatizanları askere küfrederek PKK bayrağı açtı’ diye yayıldı. Bunun üzerine vatandaşlar İlçe Emniyet Müdürlüğü önüne toplanıp, bir süre bekledi. Kalabalığın artması üzerine Çevik Kuvvet’ten takviye istendi. Vatandaşlar, PKK’lı olduklarını düşündükleri 2 kişinin kendilerine verilmesini istedi.
 
POLİS BİBER GAZI KULLANDI
 
Daha sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına girmek isteyen yaklaşık 100 kişilik kalabalığa polis biber gazı ile müdahalede bulundu. Dağılan grup, bir süre sonra tekrar bir araya gelip emniyet binasına girmek istedi. Çevik Kuvvet ve jandarma ekipleri kalabalığı dağıtmak için tekrar biber gazı kullandı. Kalabalıktan Emniyet Müdürlüğü binasına pet şişe ve taş atılmaya başladı. Binanın bir camı kırılırken, ilçeye gelen Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, İl Garnizon Komutanı Albay Selçuk Yıldırım ve İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, saat  01.00 sıralarında kalabalığı sakinleştirerek dağılmalarını sağladı.
 
 
Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2015, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER