Yollarda Tatil Dönüşü Yoğunluğu

Kurban Bayramını İstanbul dışında geçirenlerin, dönüşü devam ediyor. Araçlarla, uzak noktalardan hareket edenler öğle saatlerinden itibaren Kocaeli’ne ulaşmaya başlayınca, yollarda yoğunluk hissedilir derecede artmaya başladı. 

Yollarda Tatil Dönüşü Yoğunluğu
Bayram tatilini Ege ve Akdeniz’deki tatil bölgeleri ile Anadolu’nun çeşitli kentlerindeki yakınlarının yanında geçenlerin bir bölümü, yoğun trafikten etkilenmemek için dünden itibaren dönüşe başladı. Dün akşam saatlerinde TEM ve D-100 Karayolu’nun Kocaeli geçişinde gece yarısına kadar yoğunluk görüldü. Trafik saat 01.00’den sonra biraz  rahatladı. 
 
Tatilin son günü olan bugün saat 12.00’ye kadar rahat görünen yollarda yeniden yoğunluk görüldü. Bayram tatili dönüşlerinde uzak noktalardan yola çıkan sürücüler Kocaeli’ne öğle saatlerinde ulaşması ile birlikte saat 12.00’den sonra bazı noktalarda trafik ağır ilerlemeye başladı. Bu noktalardan biri olan TEM’in Belirdere Rampası’nda birkaç hasarlı kaza olunca trafik kısa süreliğinde durdu. Anadolu’nun dört bir yanından gelen araçların ulaşmasıyla oluşan bu yoğunluğun gece yarısına kadar sürmesi bekleniyor. 
 
Kocaeli Bölge Trafik yetkilileri, sürücülerin özellikle Bekirdere Rampası, Körfez İlçcesi’nde Hereke geçişindeki Mağaraburnu Mevkii ve Dilovası Rampası’nda sıkışmalar görüldüğünü belirtirken, sürücülerin bu bölgelerde sabırlı davranmalarını, özellikle emniyet şeridini boş tutmalarını istedi.
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2014, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER