Yolcular Metroda Mahsur Kaldı

Bursa’da Emek-Arabayatağı seferini yapan Bursaray elektrik sistemimdeki arıza nedeniyle metrodaki yolcular zor anlar yaşadı. Bazı yolcular fenalık geçirirken, Bursaray seferleri 13 dakika süren çalışma sonrası arızanın giderilmesiyle normale döndü.

Yolcular Metroda Mahsur Kaldı
Merkez Osmangazi İlçesi Emek Mahallesi Emek Metro İstasyonu’ndan 18.40’ta hareket eden Bursaray’a ait metro treni, Osmangazi-Şehreküstü metro istasyonu arasındaki tünelde arızalandı. Dört vagondan oluşan trendeki bazı yolcular, sıcak ve havasızlık nedeniyle panik yaşadı. Yaklaşık 5 dakika sonra da trenin aydınlatma ışıkları sönünce yolcular tepki gösterdi. Vatmana seslenen bazı yolcular, kapıların açılmasını istedi. Bu sırada bazı vatandaşlar polis ekipleri ve sağlık ekiplerine haber verdi.  Bursaray’daki seferlerın durmasına neden olan arıza giderildikten sonra seferler yeniden normale döndü. Sağlık ekipleri, fenalaşan yolculara müdahale etmek için Şehreküstü durağında hazır bekletildi.
 
BURULAŞ yetkilileri, yaşanan elektrik arızasının 13 dakika sürdüğünü giderilmesiden sonra seferlere devam edildiğini açıkladı.
 
30 YILLIK 2. EL VAGONLAR
Bu arada arıza veren trenin 30 yıllık olduğu, 2014 yılının aralık ayında alındığı öğrenildi. 44 adet sipariş verilen vagonlar Emek–Arabayatağı arasında hizmet veriyor.
Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2016, 21:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER