Yoğun Sis Aralıklı Yağış

Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun doğu kesimleri ile Güney Ege ve Batı Akdeniz’in aralıklarla yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yoğun Sis Aralıklı Yağış

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, yağışların Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar, diğer yerlerde yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi bekleniyor.
 
Hava sıcaklığının iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney ve batı, Karadeniz kıyılarında kuzey ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, sabah saatlerinde Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
 
Ankara: Parçalı bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sisli 7
 
İstanbul: Parçalı bulutlu 12
 
İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla merkez ve güney çevreleri aralıklı sağanak yağışlı 15
 
Adana: Parçalı ve yer yer çok bulutlu 18
 
Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 17
 
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 10
 
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9
 
Erzurum: Parçalı çok bulutlu, kuzey kesimlerinin kısa süreli kar yağışlı (İl genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor) 2
 
Diyarbakır: Parçalı çok bulutlu, zamanla yağmurlu, sabah ve gece saatlerinde sisli 8
Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2014, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER