banner51

Yine Hekime Şiddet!

Zonguldak’ta inşaattan düşerek ağır yaralanan hastanın yakınları, hastanede doktor ve güvenlik görevlisine saldırdı. Doktor başına,  güvenlik görevlisi de yüzüne aldığı darbeyle yaralandı. Olaya karışan 4 hasta yakını gözaltına alındı.

Yine Hekime Şiddet!
 
Öğle saatlerinde çalıştığı inşaatın ikinci katından düşerek ağır yaralanan 45 yaşındaki Mehmet Albayrak, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede ilk müdahalesi yapılan Albayrak’ın, yoğun bakımda yer olmaması nedeniyle Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne sevk edilmesi kararlaştırıldı. Bu sırada hastaneye gelen hasta yakınlarından ikisi, Albayrak’ın durumunun ağır olduğunu öğrenince hastane önünde baygınlık geçirdi. Bayılan yakınlarına müdahale edilmediğini savunan yaklaşık 10 kişilik grup, iddiaya göre acil servise girerek sağlık görevlilerine saldırdı. Doktor Seyit Hamit Ferah başına aldığı yumruk, güvenlik görevlisi de yüzüne gelen darbelerle yaralandı. Doktor ve güvenlik görevlisi, hastanede tedaviye alındı.
 
Hasta yakınları ise ambulansla sevk edilen Mehmet Albayrak’ın peşinden diğer hastaneye gitti. Polis, doktor ve güvenlik görevlisinin şikayetçi olduğu hasta yakınlarından 4’ünü daha sonra ifadelerini almak üzere karakola götürdü.
 
Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hakan Yücel, hastaya acil serviste her türlü müdahalenin yapıldığını belirterek, "Hasta çok ağır geldi. Gerekli müdahalesi yapıldı. ’Müdahale edilmedi’ diye bir şey yok. Ancak yakınlarından ikisi bayılıyor. Görevliler onların da içeriye getirilmesini istiyor. Ama o sırada bir kişi, onun peşinden de 10-15 kişilik grup acil servise girip darp ediyorlar. Doktorumuz müşahade altında. Görev yapacak durumda değil. Güvenlik görevlimiz de aynı şekilde. Geçen salı günü de buna benzer bir olay oldu. Artık bu olayların son bulmasını istiyoruz" diye konuştu.
 
 
Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2014, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER