Yıldız: Patlamanın Yaşanması Manidar

Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız, Ankara’da yaşanan ve 97 kişinin öldüğü bombalı saldırının 1 Kasım seçimlerinin öncesine denk gelmesinin manidar olduğunu söyledi. Yıldız, terörist saldırının arkasında Türkiye’nin önünü kesmek isteyen dış güçlerin olduğunu ima etti.

Yıldız: Patlamanın Yaşanması Manidar
Balıkesir’in Gönen ilçesine gelen eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle bir araya geldi. Burada, Ankara’da yaşanan ve 97 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırı olayına değilen Yıldız, ister cebren ister hileyle ister oyunlarla vatanı ve milleti bölmeye çalışan hangi güç olursa olsun buna izin vermeyeceklerini söyledi. Ankara’daki terör saldırısının arkasında dış güçlerin olduğunu ima eden Taner Yıldız, Türkiye’yi zor durumda, hedeflerinden saptırmaya yönelik çok ciddi projelerin olduğunu iddia etti. Türkiye’de 13 yıldır güçlü bir iradenin olduğunu, bu iradeyi yıldırmaya, zaafiyete düşürülmeye çalışılıdığını belirten Yıldız, "Türkiye, Ortadoğu ülkeleri gibi istikrarsızlaştırılmak, bir Suriye, Irak yapılmak isteniyor" dedi.
 
Ankara’daki terör saldırısının 1 Kasım seçimleri öncesine denk gelmesinin de manidar olduğuna işaret eden Taner Yıldız, tek başına iktidarların kazanımlarının koalisyon hükümetleri tarafından tüketildiğini, 1 Kasım’da sandıktan güçlü bir iktidarın çıkması gerektiğini söyledi.
 
Konuşmasında, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, Ankara’daki patlamadan hemen sonra yaptığı açıklamaları anımsatan Taner Yıldız, "Patlama olduktan 8-10 dakika sonra bütün bu işleri çok bilmişçesine, ’Devlet katildir ve suçludur’ dedi. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza atfen cümleler kullandı, nereden geldiğini nereden biliyorsun, nasıl olduğunu nereden anlıyorsun? Böyle bir kriz karşısında böyle bir terör karşısında biz yapılması gerekenleri yaptık" diye konuştu.
 
Demirtaş’ın bu açıklamasının halkın gözünden kaçmadığını ifade eden Yıldız, vatandaşların bu açıklamalarda bulunanlara sandıkta cevap vereceğini sözlerine ekledi.
 
Taner Yıldız daha sonra Balıkesir’in Bandırma ilçesine gidip burada partililerle bir araya geldi.
 
 
TANER YILDIZ: BU ÜLKE SİYASİ İSTİKRARSIZLIĞIN BEDELİNİ HEP BERABER ÖDEDİ
Ak Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, partililer, muhtarlar ve sivil toplum kuruluş temsilcilerinin katıldığı yemekte konuşan Enerji ve Tabi Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız, "Dünyanın her tarafında her bölgesinde güvenlik ve özgürlükler birbirinin pozitifidir. Ama biz ne özgürlükler alanından vazgeçeceğiz ne güvenlikle alakalı konularda en ufak bir taviz vereceğiz. Biz kan akmasın istedik. Şimdi de öyle istiyoruz ama çok affedersiniz bunun çok hoyratça kullanabilecek bir alan oluşturulmaya kesinlikle müsaade etmeyiz. 7 Haziran seçimlerinden önce yapılan işlem silahların bırakılmasıyla alakalı süreçti. Şimdi silahların bıraktırılmasıyla ilgili sürece girdik. Eğer 15 Nisan 2015’e kadar o verilen taahhüt yerine getirilmiş olsaydı şu anda Türkiye’de hem bugün hem de bütün geleceğimizle ilgili çok farklı şeyler konuşuyor olacaktık. Şu anda Türkiye’nin önceliği teröre karşı birliğin beraberliğin ön planda olduğu oldu bir yapıdır. Bu konunun çözümüne borçlu olanlar sadece iktidar partisi değil ayni zamanda muhalefet partisi, sivil toplum örgütleri, aydınlar, akademisyenler, toplumun her katmanında olanlar, sanayiciler, esnaflar, emeklileri memurlar yani 78 milyondur. Çünkü siyasi istikrasızlığın bedelini hep beraber ödedi bu ülke. Bu patlama tesadüfen 1 Kasım seçimleri öncesi 20 gün kala yapılmış ve o güne denk gelmiş bir patlama değildir. Bu seçimleri ertelemeye gücü yetecek bir patlama da değildir. Ama tahribatı çok yüksek olmuştur. Birden çok fazla istihbarı bilgilerle bu tarz ve benzer terör olaylarının önüne geçilmiştir. Bunların her biri kamu oyuyla paylaşılmamıştır. Ama biz bundan sonra bütün şeffaflığıyla beraber terör gücünü bütün olumsuzluklarıyla ayni şekilde ortaya koyacağız" dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2015, 19:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER