banner51

Yıldız Ailesi Cezaya Tepkili

Maltepe’de, kaldırıma çıkan minibüsün çarpması sonucu hayatını kaybeden Abdulhadi Yıldız’ın yakınları, sürücü Derviş Gül hakkında açılan davada istenen 3 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasını az buldu. Yıldız’ın kardeşi İrfan Yıldız, "Türkiye’de kanunlar böyleyse diyecek hiçbir şey bulamıyorum" dedi.

Yıldız Ailesi Cezaya Tepkili
Girne Mahallesi Narlıdere Caddesi üzerinde geçen Temmuz ayında meydana gelen kazada, Derviş Gül’ün kullandığı minibüs kaldırımda yayaların arasına dalmıştı. Kazada Abdulhadi Yıldız yaşamını yitirmişti. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede, Derviş Gül’ün kullandığı hatlı minibüsün seyir halindeyken karşı yönden gelen başka bir minibüsün ön farına çarptıktan sonra direksiyon hakimiyetini kaybettiği belirtiliyor. Kazaya Derviş Gül’ün dikkatsiz ve tedbirsiz araç kullanmasının neden olduğu vurgulanan iddianamede, minibüs şoförü için "Taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma" suçundan 3 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor.
 
AİLE TEPKİLİ
Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davayla ilgili haberi duyan Yıldız ailesi, şoför için istenen ceza karşısında şaşırdıklarını söyledi. Abdulhadi Yıldız’ın kardeşi İrfan Yıldız, "Türkiye’de kanunlar böyleyse diyecek hiçbir şey bulamıyorum. 3 ay içerisinde bir kişi serbest bırakılabiliyorsa, hiçbir şey söyleyemeyiz. Yapacağımız bir şey yok Allah’a havale ettik. Biliyorsunuz kendisi ses sanatçısıydı. Kaset çalışması vardı, o da yarım kaldı. Kararı ilk duyduğumda şok olduk. Ama herkesin söylediği gibi, ’Kazadır, ne olur ki, 3 ay içerisinde çıkar’ diyorlardı. Gerçekten de 3 ay içerisinde çıktı. İnsan hayatı bu kadar ucuzmuş" dedi.
 
Diğer kardeş Yavuzhan Yıldız ise "Yazıklar olsun. Söylenecek hiçbir şey bulamıyorum. O minibüs nasıl oluyor da kaldırımdaki abime vuruyor? Benim yanımda oldu ve abim öldü. Ben abimi kurtaramıyorum. İnsan hayatı çok ucuzmuş" şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 20:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER