Yıldırımdan Orman Yangını Çıktı

Muğla’nın Köyceğiz İlçesi’nde ormanlık alana düşen yıldırımdan çıktığı belirlenen ve ekiplerin müdahalesiyle söndürülen yangında 6 hektarlık alan zarar gördü.

Yıldırımdan Orman Yangını Çıktı
Köyceğiz’in Döğüşbelen Mahallesi Balık Mevkii’ndeki ormanlık bölgede, bugün saat 12.00’de, yıldırımın düşmesi sonucu yangın başladı. Yangın kulesinin bildirmesi ve yangını görenlerin ihbarı üzerine, olay yerine yangın söndürme ekipleri yönlendirildi. Kısa sürede yangın bölgesine yetişen ekipler, karadan ve havadan müdahaleye başladı. Kontrol altına alınan yangında, soğutma çalışmalarının devam ettiği bildirildi. Köyceğiz Orman İşletme Müdürü Mehmet İşçi, şöyle dedi:
 
"Yangına 8 teknik eleman 30 yangın söndürme ekibi 6 arazöz, 4 tanker ile karadan müdahale ederken havadan da bir helikopter müdahale etti. Yangın 2 saat süren çalışma sonrasında kontrol altına alınırken, soğutma çalışmaları devam etmekte. İlk belirlemelere göre yangının, yıldırımdan çıktığı tahmin ediliyor. Yangında 6 hektarlık kızıl çam ve bozuk ormanlık alan zarar gördü."
Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2017, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER