Yıldırım Japonya Devlet Bakanını Kabul Etti

Başbakan Binali Yıldırım, Japonya Devlet Bakanı Yosuke Tsuruho’yu kabul etti. Yıldırım, Tsuruho’ya, ülkesinin Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde gösterdiği dayanışma dolayısıyla teşekkür ettiği belirtildi.

Yıldırım Japonya Devlet Bakanını Kabul Etti
 
Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Çankaya Köşkü’nde gerçekleşen kabulde Japon Devlet Bakanı Tsuruho, Japonya Başbakanı Abe ve Japon Hükümeti’nin 15 Temmuz’da vuku bulan menfur darbe girişimi karşısında ülkemizle dayanışma mesajını iletmek üzere bu ziyaretin gerçekleştirildiği belirtilerek seçim bölgesi olan Wakayama’ya bağlı Kuşimoto halkının da iyi dilek ve temennilerini de beraberinde getirdiği ifade edildi.
 
Başbakan Yıldırım da, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi karşısında Japonya’nın gösterdiği dayanışma için teşekkürlerini dile getirerek, FETÖ’nün, yapılanması bulunan her ülke için bir tehdit arz ettiğini, bu çerçevede, Japonya ile iş birliğine hazır olduklarını belirtildi.
 
Ertuğrul Fırkateyni faciasının yaşandığı Kuşimoto’nun, hem Türkiye tarihinde acı bir sayfa hem de Japon halkıyla dostluğun bir nişanesi olduğunu vurgulayan Yıldırım, bu tarihi olayın her daim gelişmekte olan Türk-Japon ilişkilerine güçlü bir temel kazandırdığını, bu sağlam dostluk bağları üstünde üst düzey siyasi diyaloğu sürdürerek, Türk-Japon ilişkilerini geliştirmeyi arzu ettiklerini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2016, 21:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER