banner51

Yıkık Evlerinde Sağlam Malzeme Arıyorlar

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından halk, evlerine dönmeyi sürdürüyor. Evlerinin yıkık halini görenler bir yandan sağlam kalan malzemeleri çıkarmaya çalışırken, bir yandan da gözyaşı döktü.

Yıkık Evlerinde Sağlam Malzeme Arıyorlar
Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’ndeki operasyonların ardından sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla evlerine dönen vatandaşlar yeniden eski hayatlarına dönmenin çabası içinde. Birçok kişi, yıkık evlerini görünce gözyaşına boğulurken, bazıları ise evlerini bile bulamadıklarını söyledi. Evlerini bulanlar sağlam kalan malzemeleri çıkarmaya çalışırken, çocuklar yıkıntılar arasında oyuncakları ve kitaplarını aradı.
 
EVİMİZİ ZOR BULDUK
 
Çatışmaların yoğun olarak yaşandığı Cumhuriyet Mahallesi’nde oturan Şirin İstekli, evlerini zor bulabildiklerini belirterek, "Gördüğüm manzara karşısında şoke olduk. Ev kullanılmaz halde. Doğduğum büyüdüğüm ev tanınmaz ve evin içindeki eşyalar kullanılamaz durumda. 3 gündür tanımadığımız insanların evlerinde kalıyoruz. Bundan sonra ne yapacağız bilemiyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2016, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER