banner9

'Yenilerini İstemiyoruz'

Tokat Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Demirel, son terör olaylarında Tokatlı 5 askerin şehit olduğunu hatırlatırken aralarında şehit oğlu Fevzi Demirel’in bulunduğu 120 şehidin fotoğrafının asılı bulunduğu panoya artık yeni şehit fotoğrafları eklemek istemediklerini söyledi.

'Yenilerini İstemiyoruz'
 
Terör örgütü PKK’nın geçen yıllardaki saldırılarında aralarında asker, polis ve öğretmenlerin de bulunduğu yaklaşık 220 şehit veren Tokat, son olaylarda 5 şehit daha verdi. Tokat’ta bulunan Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ndeki panoda şehitlerin fotoğrafları yer alıyor. Eksikler nedeniyle 120 şehitn fotoğrafının yer aldığı pano derneği ziyaret gelenlere hüzün yaşatıyor.
 
Siirt’in Pervari İlçesi’nde 1993 yılında mayın patlaması sonucu şehit olan Fevzi Demirel’in babası dernek Başkanı İbrahim Demirel, Tokat’ın Anadolu’da en çok şehit veren illerin başında geldiğini söyledi. Son olaylarda 5 Tokatlı askerin şehit düştüğünü belirten Başkan Demirel, şöyle dedi:
 
"Şehitlerin gelmesinden dolayı Tokat halkı olarak, şehit babaları olarak üzgünüz. Bu olayların en kısa sürede sona ermesini diliyorum Toplamda ilimizde 220 şehidimiz var. Tabi bize kayıtlı olmayanlar da var, biraz daha fazla bu sayı."
 
Dernek binasında bulunan panoda 120 şehidin fotoğraflarının bulunduğu kaydeden Başkan Demirel, "Biz şehit babalarıyız, bizim şehitlerimiz burada. Biz her gün buruk yaşıyoruz. Ama Türkiye’nin huzuru için şehitlerimiz de oluyor. Hepimiz şehit olmaya hazırız. Bu panoda resmi olmayan şehitlerimiz de var. Hepsi teröristlerin saldırısı sonrası şehit oldu. Askerimiz, polisimiz ve öğretmenlerimiz var. Fotoğrafları anca toparlıyoruz. Bu panoya yeni şehit resimleri eklemek istemiyoruz" diye konuştu. Başkan Demirel, son yaşanan olayların bir an önce sona ermesini isteyerek, milletin huzuruna kavuşmasını temenni ettiklerini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2015, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER