Yeni Bakan Neşteri Vurdu

Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı görevinden alındı! Bugünkü resmi gazetede yayınlanan görev değişikliği ile Hakan Hakyemez görevden ayrıldı ve yerine Faruk Özçelik resmen atandı.

Yeni Bakan Neşteri Vurdu
 
 
Eski Spor Bakanı Suat Kılıç tarafından Spor Bakanlığı müsteşarlığına getirilen Hakan Hakyemez, yeni Bakan Akif Çağatay Kılıç tarafından görevden alınan ilk isim oldu. 
 
Bakan Çağatay Kılıç, Hakyemez'in yerine 29.03.2013 tarihinden itibaren de Halk Bankası'nda Esas Sözleşme ile kurulan Denetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Faruk Özçelik'i getirdi.
 
FARUK ÖZÇELİK KİMDİR
 
1968 yılında Hadim/Konya'da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde yüksek lisans yaptı. Meslek hayatına T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü'nde Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Özçelik, aynı Kurum ile Bayındırlık ve İskân Bakanlığı'nda Müfettiş ve Başmüfettişlik yaptı.
 
2003-2009 yılları arasında T.C. Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü'nde Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
 
Şubat 2009 tarihinden itibaren T.C. Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü görevini yürüten Özçelik, 2003-2010 yılları arasında Doğal Afet Sigortaları Kurumu'nda Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.
 
24.05.2010-29.03.2013 tarihleri arası T. Halk Bankası A.Ş.'de Denetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. 29.03.2013 tarihinden itibaren de Halk Bankası'nda Esas Sözleşme ile kurulan Denetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.
Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2014, 13:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER