banner51

Yel Toprağa Verildi

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesi’ndeki 1’inci Piyade Hudut Bölüğü’ne bağlı Boztepe Karakolu’nda cinnet getiren asker tarafından vurularak şehit olan 20 yaşındaki Piyade Çavuş Ramazan Yel, Kütahya’nın Aslanapa İlçesine bağlı Nuhören Köyü’nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Yel Toprağa Verildi
 
Dün gece askeri uçakla Kütahya’ya getirilen Çavuş Ramazan Yel’in cenazesi, bugün sabah saatlerinde Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınarak Kütahya Belediyesi’nin cenaze aracıyla Nuhören Köyü’ne getirildi. Şehit Yel için köy caminde öğleyin cenaze töreni düzenlendi. Törene Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Hava Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Celal Başoğlu, Ak Parti Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, Kütahya Belediye Başkanı Ak Partili Kamil Saraçoğlu, şehidin babası Yaşar Yel, annesi Hatice Yel, yakıları ile çok sayıda kişi katıldı.
 
ANNE: BU SOĞUKTA NASIL TOPRAKTA YATACAKSIN?
 
Anne Hatice Sel ile küçük kızı Nezire Yel tabuta sarılıp gözyaşı döktü. Feryatları yürükleri dağlayan anne Yel, "Bırakın bugün doya doya oğlumu öpeyim, oğluma sarılıp bu gece onunla yatayım. Bu soğukta nasıl toprakta yatacaksın oğlum. 8 aydır seni görmüyorum. Ben seni otobüsle gönderdim, bayrağa sarılı geldin" dedi. Hatice Yel askerlerin taşıdığı tabutu da eliyle tutup bir süre yürüdü.
 
ŞEHİT YAZISI KONULDU
 
Tören öncesinde Çavuş Ramazan Yel’in Türk Bayrağı’na sarılı tabutunun önünde ’Şehit’ yazının olmaması dikkat çekti. Kısa süre sonra bir astsubay ’Ramazan Yel P.Çvş 1994-2’ yazılı kağıdın üzerine yanında getirdiği ’Şehit Ramazan Yel P.Çvş 1994-2’ yazısının olduğu beyaz kağıdı yapıştırıldı.
 
Öğle namazından sonra Kütahya İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül’ün kıldırdığı cenaze namazının ardından şehit Çavuş Ramazan Yel’in cenazesi omuzlarda taşınarak köy mezarlığına götürüldü. Tören geçişi sırasında anne Hatice Yel oğlunun tabuta doğru el salladı. Ramazan Yel köy mezarlığında gözyaşları içinde toprağa verildi.
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER