Yaz Sıcağında 3 Gün Susuz Kaldılar

BÜYÜKÇEKMECE’de isale hattında arıza meydana geldi; ilçedeki birçok mahalle susuz kaldı.

Yaz Sıcağında 3 Gün Susuz Kaldılar
Büyükçekmece’de 3 gündür devam eden ve ilçenin birçok mahallesini etkileyen su kesintisi yaz sıcaklarında vatandaşları canından bezdirdi. Mahalle aralarında gezen su tankerlerinden taşınan bidonlar ve satın alınan damacana sular, mutfak ve temizlik ihtiyaçlarının giderilmesinde yetersiz kaldı. Yaz sıcağında 3 gündür banyo yapamadıklarını ve bayram öncesinde temizlik gibi hazırlıkları yapamadıklarını belirten vatandaşlar durumlarından yakındı.
 
"ÜSTÜMÜZ BAŞIMIZ KOKMAYA BAŞLADI
 
Evinin bahçesinde su tankerinin yolunu gözleyen bir vatandaş, "Evvelsi gün 2 saat, dün de 10 dakika kadar su verdiler. Hepimiz pislik içindeyiz" diye konuştu. Sırtında su bidonu taşıyan başka bir mahalleli ise "Bayram öncesi hazırlık yapacağız; misafirlerimiz gelecek, su yok. Üstümüz başımız kokmaya başladı" dedi.
 
KADEMELİ OLARAK SU VERİLMEYE BAŞLANDI
 
Büyükçekmece Belediyesi’nden alınan bilgiye göre, 3 gündür devam eden su kesintisinin İSKİ isale hattında meydana gelen bir arızadan kaynaklandığı; ancak sorunun çözüldüğü ve suyun alt mahallelerden başlayarak verilmeye başlandığı bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2016, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER