Yavru Kedi 18 Gün Sonra Kurtarıldı!

Antalya’da yaklaşık 15 metrelik havalandırma boşluğuna düşen ve ekiplerin kurtarmak için seferber olduğu yavru kedi, 18’inci günün sonunda bir terzinin diktiği ’tül ağ’la kurtarıldı.

Yavru Kedi 18 Gün Sonra Kurtarıldı!
 
18 gün önce Tahılpazarı Mahallesi’ndeki bir işhanının 15 metrelik havalandırma boşluğundan kedi miyavlaması duyulması üzerine itfaiyeye haber verildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait itfaiye ekipleri, havalandırma alanının dar olması nedeniyle olay yerinden ayrıldı. Sonrasında ise Arama Kurtarma Derneği’ne (AKUT) haber verildi. AKUT ekibi de boşluğun çok dar olması nedeniyle aşı inemedi. Bunun üzerine içerisinde salam bulunan bir sepetin iple indirilmesi ve içine girecek kedinin yukarı çekilme fikri hayata geçirildi. Bu fikir de işe yaramayınca daha zayıf olan Sahra Kılıç adlı kuaför ipe bağlı şekilde boşluğa indirildi. Beline bağlanan iple aşağı indirilen Sahra Kılıç, küçük dehlizlerde kaybolan kediye ulaşamayınca tekrar yukarı çekildi.
 
Ertesi gün, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait İtfaiye Kurtarma Ekibi ve Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yine olay yerine geldi. Aşağı indirilen kapan 1 gün beklenmesine rağmen sonuç vermeyince, yetkililer bu konuda yapılabilecek başka bir şey olmadığını söyleyerek, ayrıldı.
 
KEDİ İÇİN PROJELER ÜRETİLDİ
 
Yiyecek atılarak günlerdir hayatta tutulmaya çalışılan kediyi kurtarma operasyonlarının başarısız olmasına üzülen vatandaşlar, hayvanı kurtarmak için farklı projeler üretmeye başladı. Bazıları kedinin yapışkan bir cisimle yukarı çekilmesi fikrini savunurken, bazıları da kapan koyup onu fare gibi yakalamanın uygun olabileceği görüşünü savundu.
 
Tahılpazarı ve Kışla mahallelerinde oturanlar, terziye diktirdikleri tüle tel bağlayarak, bir tür balık ağı haline getirdi. Dün saat 22.00 sıralarında 50 santimetre derinliğindeki bu ağı ip yardımıyla kedinin bulunduğu noktaya indiren mahalleli, içine de kızarmış tavuk koydu. Tavuğun kokusunu alan kedi ağa girince ip yardımıyla yukarı çekildi. 18’inci günün sonunda kedinin kurtarılmasıyla mahalleli büyük sevinç yaşadı. Yavru kedi, daha sonra çağrılan Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplere teslim edildi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2014, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER