Yaşlılar Günü için Ziyaret

Şırnak’ın Silopi İlçesi Meslek Yüksekokulu öğrencileri, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nde, ilçedeki yaşlıları evlerinde  ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi.

Yaşlılar Günü için Ziyaret
Şırnak Üniversitesi Silopi Meslek Yüksekokulu öğretim görevlileri Habib Aydın ve Kamuran Yıldız, diğer öğretim görevlileri ve öğrencilerin de desteği ile Silopi’de yaşayan 250 yaşlı için hediye paketleri hazırladı. 6 grup halinde mahalle muhtarlarıyla birlikte ilçe merkezindeki bu kişilerin evlerine giden öğrenci ve öğretim görevlileri, ellerini öpüp, çiçek verdiler. 95 yaşındaki Fatım Aytış kendisini ziyaret eden gençlere hayır duasında bulundu.
 
Silopi Meslek Yüksekokulu öğretim görevlisi Habib Aydın, "Üniversite olarak Yaşlılar Günü kutlamak istedik. 10 gün süren bir çalışma boyunca çiçeklerimizi temin ettik. 250 yaşlıya çiçek ve hediye dağıttık. İdare biriminde çalışan arkadaşlarımız, akademisyenler ve öğrencilerimiz çok destek oldu. Yaşlıların toplumlarda genellikle mağdur durumda düşmesini engellemek için ve o gün onları hatırlamak adına bu organizasyonu yaptık. Bu etkinliğin güzel olduğunu düşünüyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2014, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER