Yaşlı Üçüzler, Emine Erdoğan'la Tanışmak İstiyor

ORDU’nun Perşembe İlçesi’ne bağlı Yazlık Mahallesi’nde oturan tek yumurta üçüzlerinden 83 yaşındaki Emriye ve Hayriye Sarı kardeşler, Cumhurbaşkanı’nın eşi Emine Erdoğan’ın girişimiyle yaptırılan yeni evlerinde oturmanın mutluluğunu yaşıyor. Üçüzlerden akrabasıyla evli olduğu için aynı soyadı taşıyan Hacer Sarı ise eşi ve çocuklarıyla aynı köyde otururken, gününün büyük bölümünü kardeşleriyle geçiriyor.

Yaşlı Üçüzler, Emine Erdoğan'la Tanışmak İstiyor
Ordu’nun Perşembe İlçesi’ne bağlı Yazlık Mahallesi’nde oturan üçüzler Emriye, Hacer ve Hayriye Sarı, konuk olarak katıldıkları bir televizyon programında barındıkları evle ilgili  sıkıntılarını dile getirince, programı izleyen, dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan bu durumdan etkilendi. Emine Erdoğan’ın girişimiyle, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Perşembe Kaymakamlığı tarafından eski ev yıkılarak, yerine  kısa sürede yenisi yaptırıldı. Alt katı bodrum olan 2 katlı, 53 metrekare büyüklüğündeki evin eşyaları da yenilendi. 1.5 yıl önce yeni evlerine taşınan üçüz ninelere Ordu Valiliği tarafından bir de cep telefonu tahsis edildi. Perşembe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından üçüz ninelere düzenli olarak giyim, yakacak ve gıda yardımı yapılıyor.
 
’EMİNE HANIM’I YAKINDAN GÖRMEK İSTİYORUZ’
 
Emine Sarı, bütün ihtiyaçlarının kaymakamlık tarafından karşılandığını, hiçbir sorun yaşamadıklarını belirterek, "Allah Emine Erdoğan’dan, Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızdan razı olsun. Emine Erdoğan’ı televizyondan izliyoruz ama onu yakından da görmek istiyoruz. Emine hanıma çok teşekkür ediyoruz. Evimiz eskiydi onların sayesinde yenisi yapıldı çok mutluyuz" dedi.
 
Hayriye Sarı da, Emine Erdoğan’ın daha önce Ordu’ya geldiğini, kış ve kar nedeniyle kendisini görmeye şehir merkezine gidemediklerini anlattı. Emine Erdoğan’ı çok görmek istediklerini vurgulayan Sarı, "Ömrümüz yeterse onunla yüz yüze görüşmeyi çok istiyoruz. Üçümüz de kendisini çok seviyoruz. Televizyonda her zaman onları izliyoruz, çok mutlu oluyoruz. Biz her zaman hem Cumhurbaşkanımız hem Emine Hanım’a dua ediyoruz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2014, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER