Yaşlı Kadından Komşulara Dayak Suçlaması

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde, 85 yaşındaki Zeynep Gökalp, köpeklerinin evinin önünü pislettiği için uyardığı komşusu Ali Ü. ve ağabeyi Ahmet Ü. tarafından dövülüp, hastanelik edildiğini belirterek şikayetçi oldu. Gökalp, hastanedeki iki günlük tedavisinin ardından taburcu edilirken, suçladığı iki kardeş iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

Yaşlı Kadından Komşulara Dayak Suçlaması
Üç çocuk, altı torun sahibi Zeynep Gökalp, geçen pazartesi sabah Gürece Mahallesi, Taş Sokak’taki evin önünde kızı ve damadı tarafından perişan bir halde bulundu. Komşuları Ali Ü. (56) ve Ahmet Ü. (59) tarafından dövüldüğünü ileri süren Zeynep Gökalp, Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Baş, bel ve bacaklarında darp izi, sağ el baş parmağında çatlak bulunan yaşlı kadın, iki gün tedavi görüp taburcu edildi. Gökalp, darp raporu verilip, taburcu edilmesinin ardından yaşadıklarını kızı Şükriye Köse ile birlikte gözyaşları içinde anlattı:
 
Komşuları Ali Ü. ve Ahmet Ü.’nün sahibi olduğu iki kurt köpeğini her sabah evinin önünü pislettiğini ileri süren Zeynep Nine, "Bir süredir kendilerini bu konuda uyardım. ’Yapmayın, günahtır. Bu yaşımda her gün köpek pisliği temizlemek zorunda değilim’ diyerek, tepki gösterdim. Bunun üzerine evimin girişine kaya ve taş parçalarını yığmaya, kapatmaya çalıştılar. Olayın yaşandığı pazartesi günü de yine evimin önündeki köpek pisliği olduğunu gördüm. Köpek pisliklerini naylon poşete koyup, otomobillerinin yanına götürüp, bıraktım. ’Yıllardır komşuyuz, bu pislik sizin kapınızın önünde dursa razı olur musunuz?’ dedim. Bu sözlerim üzerine iki kardeş sokağa çıkıp, beni dövdü. Başıma, belime, bacaklarıma tekme attılar. Düştüm, parmağım çatladı. Kendimden geçmişim, gözümü hastanede açtım. Kızım ve damadım şikayetçi olunca, iki kardeş gözaltına alındı. İfadelerinin ardından serbest bırakıldılar. 85 yaşında, kimseye zararı olmayan, yalnız yaşayan bir kadınım. Keşke ölseydim de bugünleri görmeseydim. Bu yaşıma kadar ne böyle bir şey gördüm ne de yaşadım. Zoruma giden yıllardan beri burada yaşayan biri olarak İstanbul’dan buraya yerleşen komşularımdan böyle bir davranışla karşılaşmam. İnşallah en ağır şekilde cezalandırılırlar" dedi.
 
"YARDIMI KESTİĞİMİZ İÇİN BİZE HUSUMET BESLİYOR"
 
Bu arada evinin bahçesinde iki kurt köpeği ile gezinen Ahmet Ü. ise yaşlı kadının iddialarının gerçeği yansıtmadığını ileri sürüp, "Zeynep teyzeye yıllardır yardım ediyoruz, elektrik, su faturalarını ödüyoruz. Bu yardımı kestiğimiz için bize husumet besliyor. Söyledikleri tamamen hayal ürünü. Bizler toplumda belirli bir yeri olan insanlarız. Köpekleri gezdirirken sık sık bizimle anlamsız yere tartışıyor. Ancak yine de böyle yaşlı bir kadına el kaldırmamız mümkün değil. Zaten jandarmaya giderek, ifademizi de verdik, durumu anlattık" dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER