banner9

Yaşam Merkezine Yerleştirildi

Zonguldak’ın Kozlu İlçesi’nde, elektrikli ısıtıcı ile ısınan konteynerde yaşayan 95 yaşındaki Elmas Eyüp, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce Devrek ilçesindeki Engelsiz Yaşam Merkezi’ne yerleştirildi.

Yaşam Merkezine Yerleştirildi
Elmas Eyüp, emekli madenci eşi yıllar önce öldükten sonra ondan kalan tek katlı gecekondu evin eskiyerek kullanılmaz hale gelmesi üzerine Kozlu Belediyesi’nin verdiği konteynerde yaşamaya başladı. Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ekipleri, eşinden kalan emekli maaşı ile geçimini sağlayan Elmas Eyüp’ün, emekli madenci oğlu 65 yaşındaki Yılmaz Eyüp ile birlikte yaşadığı İhsaniye Mahallesi’ndeki konteynerde geçen 25 Ocak’ta inceleme yaptı. Ekipler, elektrikli ısıtıcı ile ısınan konteynerde yaşam koşullarının uygun olmadığı gerekçesiyle Elmas Eyüp’ü huzurevine yerleştirmek istedi. Ancak Elmas Eyüp, bunu kabul etmedi. Huzurevine gitmek istemeyen Elmas Eyüp, daha sonra oğlu ile de konuşularak ikna edildi ve Devrek’teki Engelsiz Yaşam Merkezi’ne yerleştirildi.
 
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kemal Gümrükçü, Elmas Eyüp’ü güçlükle ikna ettiklerini belirterek, "Oğlunun dilekçesi ile yaşlı kadını alarak 18 kişinin kaldığı Engelsiz Yaşam Merkezi’ne yerleştirdik. Şimdi sıcak bir yuvası oldu. Yaşlılığa bağlı bazı rahatsızlıkları var. Hafıza kaybı yaşıyor. Engelsiz Yaşam Merkezi’nde daha rahat edecek. Hergün sağlık kontrolünden geçiyor. Görevlilerimiz tüm ihtiyaçlarını karşılıyor" dedi.
Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2016, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER