Yarışmaya Katılmak İçin 40 Kilo Zayıfladı

Adana’da lokanta işletmecisi 31 yaşındaki Doğukan Özkan, bir televizyon kanalında yayınlanan yarışma programına katılabilmek için 3 ayda 40 kilo vererek 75 kiloya düştü.

Yarışmaya Katılmak İçin 40 Kilo Zayıfladı
Bilgisayar programcılığıyla ilgili 2 yıllık ön lisans eğitimini tamamlayan 115 kilo ağırlığındaki Doğukan Özkan, özel bir televizyon kanalında yayınlanan ’Yetenek Sizsiniz’ adlı yarışmaya katıldı. Sporu ve heyecanı çok seven Doğukan Özkan, ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı’nın sunduğu ’Survivor’ yarışmasında da katılmak için birkaç kez başvuru yaptı. Yarışmanın seçmelerinde Acun Ilıcalı’nın kendisine, ’Seni programa uygun bulmuyorum’ dediğini aktaran Doğukan Özkan, "Yarışma için bir kilo şartı yoktu ama Acun Ilıcalı’nın bu sözü göze hoş gelmeyen fazla kilolarım nedeniyle söylediğini düşündüm. Yarışmaya katılabilmek için hemen fazla kilolarımdan kurtulmaya karar verdim" dedi.
 
’YARIŞMAYA KATILIRSAM BAŞARILI OLURUM’
 
Ağustos ayında 115 kiloyken zayıflamak için harekete geçtiğini anlatan Doğukan Özkan, şunları kaydetti:
 
"Zayıflayabilmek için fazla yemek yemeyi bıraktım. Zaten lokantada yoğun çalışıyorum. Sürekli müşterilere yemek servisi yaptım. Katılabilirsem zaten aç kalacağım Survivor’a uyum sağlamak için çoğu geceler aç yattım. Zayıflamak için hiç spor salonuna gitmedim ancak sürekli kilometrelerce yürüdüm. Hiç zayıflama ilacı kullanmadım, mide operasyonu geçirmedim. Yarışmaya katılmayı çok istediğim için az yiyip çok yürüyerek tam 40 kilo verdim. Artık yarışma için hazır olduğumu düşünüyorum. Zaten yarışmanın başvuruları yine başladı. Ben de en kısa sürede bu yakaladığım formumla yarışmaya katılmak için başvuracağım. Eğer yarışmaya katılabilirsem çok başarılı olacağıma inanıyorum."
Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2015, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER