Yargıda Büyük Deprem!

HSYK kararnamesiyle 168 hakim ve savcının görev yeri değişti. Bakırköy Başsavcı Vekili Zekeriya Öz, Bolu'ya savcı olarak atandı. İzmir’de 3 Cumhuriyet Başsavcı vekili talep gereği görevden ayrıldı.

Yargıda Büyük Deprem!
 
17 Aralık’taki Büyük Rüşvet Operasyonu ve İzmir’i sarsan liman operasyonu sonrası ‘yeni HSYK’ tartışmalarının gölgesinde yargıdaki flaş atamalar tam gaz devam ediyor.
 
Son olarak HSYK kararnamesiyle 168 hakim ve savcının görev yeri değişti.
 
İzmir’de 3 Cumhuriyet Başsavcı Vekili; Kazım Arapoğlu, Orhun Sezer ve Muvaffak Meşe talep gereği görevlerinden ayrıldı.
 
 
İstanbul Cumhuriyet savcıları Selamettin Celep, Mehmet Salih Sol ve Faruk Erşan Yılmaz, İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine; Ankara Cumhuriyet savcıları Zafer Ediş, Veli Dalgalı ve Ramazan Kay, Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekillliğine; İzmir Cumhuriyet savcıları Orhun Sezer, Muvaffak Meşe ve Kazım Arapoğlu ise İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine atandı.
 
Kararnamenin bombası 17 Aralık operasyonu sonrası Bakırköy’e atanan Başsavcı Vekili Zekeriya Öz’ün bu kez Bolu'ya savcı olarak atanması oldu.
 
Son kararnameyle birlikte görev yeri değiştirilen hakim ve savcı sayısı 284 oldu.
 
Zekeriya Öz, konuyla ilgili olarak, "Atanmam ile ilgili bilgim yok. Doğruysa da hayırlısı olsun" dedi.
 
Savcı Zekeriya Öz, "Ergenekon" davasının savcısı olarak tanınmıştı.
 
17 Aralık'ta düzenlenen yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasından Savcı Zekeriya Öz, Bakırköy Başsavcı Vekili olarak atanmıştı.
 
Savcı Öz, işadamı Ali Ağaoğlu sponsorluğunda Dubai'de tatil yaptığı iddialarıyla gündeme gelmişti. Savcı Öz, söz konusu iddiaları yalanlamıştı.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2014, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER