Yangın Tüpü İle Saldırdı

Bolu’da, Köroğlu Devlet Hastanesi’ndeki yangın tatbikatına katılan acil tıp teknisyeni, yangın söndürme tüpünün mandalını açtıktan sonra tüpü havaya kaldırınca arkadaşlarını toza boğdu. Tozun içinde kalanlar zor anlar yaşadılar.

Yangın Tüpü İle Saldırdı
 
İl Afet Acil Durum Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün katılımıyla Köroğlu Devlet Hastanesi’nde bomba ve yangın tatbikatı düzenlendi. Hastane içerisinde alarmların çalmasının ardından görevli personel hastaneyi boşaltırken, olay yerine ekipler sevk edildi. Tatbikat gereği Bolu İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli bomba imha uzmanı hastanenin arka bahçesine bırakılan şüpheli paketi fünyeyle patlattı.
 
Tatbikatın ikinci aşamasında ise Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yangın söndürme tüpüyle alevlere nasıl müdahale edileceğini gösterdi. Sağlık çalışanları yangın söndürme tüpü ile bir kabın içerisinde yakılan ateşi söndürdü. Bir kadın acil tıp teknisyeni yangın söndürme tüpünün mandalını açtıktan sonra hortumu yerinden çıkaramayınca tüpü havaya kaldırdı. Tüpten boşalan tozlar bir anda çevrede toplanan hemşire ve sağlık çalışanlarının üzerine boşaldı. Sağlık çalışanları etrafa kaçışırken, üzerlerine boşalan toz nedeniyle zor anlar yaşadılar. Ağızlarını kapatan sağlık çalışanları yaşananların ardından güldü.
Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2014, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER