banner51

Yangın Çıkaran Kişi Yakalandı

Antalya’nın Muratpaşa İlçesi’nde iki mahallede yangın çıkartan ve akli dengesinin bozuk olduğu ileri sürülen S.U., polis tarafından yakalandı.

Yangın Çıkaran Kişi Yakalandı
Olay, bugün öğle saatlerinde Yeşilova ve Topçular mahallelerinde yaşandı. Topçular General Ziya Çelik Kışlası karşısındaki eski Cırcır Fabrikası’nın bulunduğu alanda ağaçların yandığını görenler önce itfaiyeyi, ardından polisi aradı. Kısa sürede yangın yerine gelen polis ekipleri mahallelinin yardımıyla alevleri söndürmeye çalışırken, bu kez Yeşilova Mahallesi’ndeki boşluk alanda yangın ihbarı geldi. Oraya da giden ekipler bu kez taksicilerin kanaldan taşıdığı suyla yangına müdahale etmeye çalıştı. Belirtilen mahallelere Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilirken, polise yangınları bir kişinin çıkardığı bildirildi. Eşkali alınan kişi üzerinde çalışma başlatan Asayiş ekipleri, ara sokaklarda şüpheli S.U.’yu yakaladı. Mahalleli ile yüzleştirilen S.U.’nun, yangını çıkaran kişi olduğu kaydedildi. Yeşilova Mahallesi Muhtarı Ahmet Akçan, yangını çıkaran kişiyi tanımadıklarını söyledi.
 
Akli dengesi yerinde olmadığı ileri sürülen S.U. polis otosuna alınarak önce sağlık kontrolüne, ardından polis merkezine götürüldü. Yerleşim alanlarının ortasında çıkan yangınlar ise itfaiye tarafından yarım saatlik çalışma sonunda söndürüldü.
Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2016, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER