banner9

Yan Yatan Bina Baz İstasyonu Yüzünden Yıkılamıyor

Manisa’nın Şehzadeler İlçesi’nde, 20 gün önce yanındaki arsada yapılan temel atma çalışmalarında hasar gören ve yan yattığı için vinç desteğiyle ayakta tutulan 5 katlı bina, tehlike yaratıyor. Temeline zarar verdiği binayı satın alan inşaat firmasının yetkilileri, bina için çıkartılan yıkım kararını çatıdaki baz istasyonları yüzünden uygulayamadıklarını söyledi.

Yan Yatan Bina Baz İstasyonu Yüzünden Yıkılamıyor
Murat Caddesi üzerindeki boş arsaya apartman yapılması için 20 gün önce inşaat çalışmalarına başlandı. Temel kazılırken, arsanın bitişindeki 5 katlı bina hasar gördü. Apartmanda çatlaklar oluşurken, binada yaşayan 5 aile evlerini boşalttı. Binanın yıkılma olasılığına karşı vinçle destek sağlandı. O günden beri bina vinç desteğiyle ayakta dururken; belediye tehlike yaratan bina için yıkım kararı verdi. Yüklenici Nag İnşaat firması ise temeline zarar verdiği binayı 600 bin lira bedelle satın aldı. Ancak firma, çatıdaki baz istasyonları yüzünden binayı yıkamadı.
 
’BAZ İSTASYONLARINI SÖKTÜREMİYORUZ’
 
Yüklenici Nag inşaat firma yetkilisi Ayhan Divrik, "Sorumluların bir an önce gelerek baz istasyonlarını sökmelerini istiyoruZ. Mağduruz. Kendi inşaatımızı da yapamıyoruz. Şantiyemiz durdu. Ustalarımız bekliyor. Zararımız çok büyük. Şehzadeler Belediyesi’nin yıkım kararı vermesine rağmen baz istasyonlarını söktüremiyoruz. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz." 
Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2016, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER