banner9

Yamaç Paraşütü Şampiyonası Başladı

Kayseri'nin Talas İlçesi’nde 7’ncisi düzenlenen Uluslararası Ali Dağı Yamaç Paraşütü Şampiyonası başladı. 5 ülkeden 130 sporcunun katıldığı şampiyona 6 gün sürecek.

Yamaç Paraşütü Şampiyonası Başladı
Ali Dağı yamaç paraşütü atlayışı alanında düzenlenen şampiyonanın açılış törenine Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici ve sporcular katıldı. Törende konuşan Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, gerçekleştirilen şampiyonaya her geçen dönem ilginin arttığını belirterek, "Ali Dağı’nda her yıl yamaç paraşütü ve yelken kanat yarışmaya devam edeceğiz. Bu yıl 7’ncisini düzenlediğimiz şampiyonaya 5 ülkeden 130 sporcu katıldı. Bulgaristan, İran, Ukrayna, Rusya ve ülkemizden katılan sporcular mücadele edecek. Kazasız belasız şampiyona diliyorum" dedi. 
 
Şampiyonada 121 erkek, 9 kadın sporcu yer alırken, sporcular serbest en uzun mesafeli uçuşu gerçekleştirmeye çalışacak. Sırayla atlayışlarını gerçekleştiren sporcular, gökyüzünde renkli görüntüler yaşanmasına neden oldu. Dereceye giren sporcular 15 Temmuz’da ödüllerini alacak.
Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2016, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER