banner51

Yalova'nın Su Sıkıntısı Çözüldü

Yalova Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı Ömer Nergiz, Kurtköy Deresi’nden aldıkları suyun tamamını bölgeye verdiklerini belirterek, "Barajdan kente su vermiyoruz. Bu nedenle barajda su seviyesi artıyor. Barajda yüzde 45’ler seviyesinde suya ulaşıldı” dedi.

Yalova'nın Su Sıkıntısı Çözüldü
Nergiz, YASKİ Meclis Toplantı Salonu’nda basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Yeşil Körfez Su Birliği Encümen Üyesi İlknur Demirel ve Meliha Akyol da hazır bulundu. Yalova’nın içme suyunu karşılayan Gökçe Barajı’nda doluluk oranın arttığına değinen Nergiz, “Su seviyemiz iyi bir noktada. Kurtköy dere bağlantısı bizi çok memnun etti. Şu anda Kurtköy Deresi’nden aldığımız suyun tamamını bölgeye veriyoruz. Barajdan kente su vermiyoruz. Bu nedenle barajda su seviyesi artıyor. Barajda yüzde 45’ler seviyesinde suya ulaşıldı” dedi.
 
Geçtiğimiz yıla göre su seviyesinin daha yüksek olduğunu belirten Nergiz, şöyle konuştu:
 
“Şu anda barajda 68.10 kotundayız. Geçen sene bunun 10 metre altındaydık. 58 kotu civarındaydık. Yalova’yı susuz bırakmamak için gerekli önlemler alınmıştır. Bunda hükümetimizin büyük desteği oldu. Suyla ilgili ileride bir sorun olacağını düşünmüyorum. Olmayacak diye de biz boş bırakmıyoruz.”
 
Açıklamasında, Yalova’da kayıp su kaçağının, diğer şehirlere göre üst düzeyde olduğunu belirten Nergiz, "Bu konuyla ilgili ekip kurduk. Çalışmaya başladı. Şu anda, Yalova merkezinde yüzde 150 kayıp kaçak gözüküyor. Merkeze  her gün 45-50 bin ton su veriyoruz. Belediyenin ise sadece 18 bin ton su hakkında işlem yapıyor.  Aradaki kayıp kaçak" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER