Yalova'da Öğretmenler Meydana İndi

Yalova’da çeşitli sendikalara üye öğretmenler, hükümetin eğitim politikalarına tepki göstermek ve öğretmenlerin yaşam zorluklarına dikkat çekmek amacıyla bir günlük iş bırakma eylemi yaptı.

Yalova'da Öğretmenler Meydana İndi
 
Yalova’da Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde farklı saatlerde farklı sendikalar tarafından basın açıklamaları gerçekleştirildi. İlk olarak Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) Yalova Temsilciliği eylem düzenledi. Grup adına konuşma yapan İl Temsilcisi Mustafa Aşina, "Eğitim öğretim yılı 12 yıldır olduğu gibi bu yıl da büyük sorunlarla başlamıştır. Siyasal iktidar cumhuriyetin eğitim sistemini yok etmek için yeni adımlar atmış, piyasacı ve gerici eğitim modelini topluma dayatmıştır" diye konuştu.
 
Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) üyeleri ise meydanda halay çekti. Türk Eğitim-Sen de Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde açıklamada bulundu.
 
Basın açıklaması yapan Türk Eğitim-Sen İl Başkanı Mustafa Deviren yaptı. Deviren, "Türk Eğitim-Sen’in yönetici kıyımı ile ilgili mücadelesi aylardır sürdürmektedir" dedi.
 
Yalova’da yapılan ve polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı gösteriler, olaysız sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER