banner9

Yaban Hayvanları İçin Sazlıklara Yem Bırakıldı

Van’da Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ekipleri, havaların soğuması ve göletlerin buz tutması nedeniyle yaban hayvanları için Erçek Gölü sazlıklarına yem bıraktı.

Yaban Hayvanları İçin Sazlıklara Yem Bırakıldı
Van Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ekipleri, soğuk ve sert geçen kış aylarında doğal yaşam alanlarında bulunan yabani canlıların hayatta kalabilmesi için yem bırakma çalışmasına başladı. Özellikle göl ve göletlerin buzla kaplı olması yabani hayvanların hayatta kalmasını zorlaştırıyor. Ekipler büyük çoğunluğu buz tutan Erçek Gölü’nde bulunan yabani kuş ve kazlar için göl kıyısında bulunan sazlıklara yem bıraktı.
 
Doğa Koruma Milli Parklar Van Bölge Müdürü Hasan Başyiğit, şimdiye kadar 7 ton yem dağıttıklarını söyledi. Başyiğit, "Ağır kış şartlarının olduğu günlerde yaban hayvanlarının hayatta kalmalarını sağlamak için doğal yaşam alanlarına yem bırakıyoruz. Erçek gölüde Türkiye’deki önemli sulak alanlardan biri, kış boyunca bu bölgede ve diğer sulak alanlardaki yemleme çalışmalarımız devam edecek" dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2015, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER