'Ya Hak' Dedi, Engelliler İle Ok Attı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Okçular Tekkesi’nde ’Spor Engel Tanımaz’ sloganıyla düzenlenen etkinliğine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, engellilerle birlikte ok attı.

'Ya Hak' Dedi, Engelliler İle Ok Attı
Okçular Vakfı tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Okmeydanı’ndaki Okçular Tekkesi’nde, engellilerin ok attığı özel bir müsabaka gerçekleştirildi. ’Spor Engel Tanımaz’ sloganı altında düzenlenen etkinliğe aynı zamanda Okçular Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Üyesi olan Bilal Erdoğan, Vakıf Başkanı Haydar Ali Yıldız, Biga Kaymakamı Fatih Genel, Çanakkale Görme Engelliler Derneği Başkanı İbrahim Batdal ve engelli vatandaşlar ile aileleri katıldı. Etkinlikte engelliler, Okçular Tekkesi’nde görevli eğitmenler eşliğinde ok attı.
 
"BİLAL ERDOĞAN, ÇANAKKALE GÖRME ENGELLİLER DERNEĞİ BAŞKANI İLE AYNI ANDA OK ATTI"
 
Ok atan engellilerin bir hayli heyecanlı ve mutlu oldukları görüldü. Etkinliğe bir saat gecikmeli olarak katılan Bilal Erdoğan, Çanakkale Görme Engelliler Derneği Başkanı İbrahim Batdal ile birlikte aynı anda ok attı. Erdoğan, ’Ya hak’ diyerek yaptığı iki atıştan ilkinde 2, ikincisinde ise 6 puan aldı. Atışlarını Biga Kaymakamı Fatih Genel’in yönlendirmesiyle gerçekleştiren İbrahim Batdal ise ilk atışında 3, ikincisinde de 4 puan aldı. İkili, atışların ardından birbirini tebrik etti. İbrahim Batdal, Erdoğan’a başta Çanakkale olmak üzere Türkiye’deki tüm engelliler adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına teşekkürlerini sundu.
 
"ENGELLER FİZİKİ DEĞİL, KALPLERDEDİR"
 
Dünya Engelliler Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan Bilal Erdoğan, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek, "Aslında engeller fiziki değildir, kalplerdedir. Bu kalplerdeki engelleri aşmaya gayret ediyoruz. Çok mesafe aldık. Spor, bizim için kalplerdeki engellerin aşılması için çok iyi bir araç. Bu etkinlik bir başlangıç olsun, Okçular Vakfı’mızda engelli okçularımızın sayısının artmasını, uluslararası müsabakalarda ülkemizi temsil etmelerini diliyoruz" diye konuştu.
 
HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİ
 
Öte yandan Bilal Erdoğan etkinlikte katılımcı tüm engellilere plaket ve madalya takdim etti. Engelli vatandaşlarla yakından ilgilenen Erdoğan etkinliğin sonunda engelliler ve aileleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER