Viranşehir'de Cenazede Gerginlik

Suriye’de, IŞİD militanları ile girdiği çatışmada öldürülen YPG’li Halit Doğan’ın cenazesi, Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi’nde toprağa verildi. Cenazenin bulunduğu tabutun ilçe merkezinde omuzlarda taşınmasını isteyen grup ile polis arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Viranşehir'de Cenazede Gerginlik
Viranşehir’de Belediye Başkan Yardımcılığı ile belediye meclis üyeliği yapan ve 2007’de PKK’ya katılan Halit Doğan, IŞİD militanlarıyla girdiği çatışmada öldürüldü. Diyarbakır’da Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından ailesi tarafından teslim alınan Halit Doğan’ın cenazesi, önce doğduğu Mardin’in Derik İlçesi’ne götürüldü. Doğan’ın cenazesi, daha sonra uzun araç konvoyu eşliğinde Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi’ne getirildi. İlçe merkezine getirilen cenazenin bulunduğu tabutu, Derik Caddesi’nde omuzlarda taşımak isteyen ve aralarında Viranşehir Belediye Başkanı BDP’li Emrullah Cin’in de bulunduğu gruptakilerle TOMA’larla güvenlik önlemi alan polisler arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.
 
Polis ile gruptakiler arasında yaşanan kısa süreli gerginliğin ardından Halit Doğan’ın cenazesi, farklı bir güzergahtan sloganlarla Belediye Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 19:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER