Veliler, Kızılay'a Kan Bağışı Yaptı

Sağlık Bakanlığı, Türk Kızılayı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile uygulanan ’Geleceğin kan bağışçılarının kazanımı için teknik destek projesi’ kapsamında Nevşehir’de öğrenci velileri kan bağışında bulundu.

Veliler, Kızılay'a Kan Bağışı Yaptı
Okullarda uygulanacak proje kapsamında kan bağışları Nevşehir merkezde bulunan Mehmet Gülen Ortaokulu ile H. Lütfü Pamukçu Ortaokulu’nda yapılan etkinlikle başladı. Okul bahçelerine konuşlanan Kızılay otobüsünde öğretmenler ve öğrenci velileri kan bağışında bulundu. Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr. Tarık Akbaş, projede amaçlananın kanın acil bir ihtiyaç değil sürekli bir gereksinim olduğu gerçeğini herkese yerleştirmek olduğunu söyledi. Akbaş, güvenli ve yeterli kan tedariki için ülkemizdeki gönüllü, düzenli ve karşılık beklemeyen kan bağışçılarının sayısını artırmak istediklerini de ifade etti.
 
Kızılay Kan Bağışı Merkezinde görevli Uzman Dr. İbrahim Altıntaş kan bağışında bulunan herkese teşekkür etti. Öğrenci velilerinin kan vermeye duyarlı olduğunu görmekten mutluluk duyduğunu söyleyen Altıntaş, "Nevşehir Kızılay Kan Bağış Merkezi olarak sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra kan verecek kişiden kan alıyoruz. Aldığımız kanları hastanelerde kan bekleyen hastaların ihtiyaçlarını karşılıyoruz" diye konuştu.
 
 
Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2015, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER