Vatandaşlar Evin Avlusunda Traş Oluyor

Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde sokağa çıkma yasağı nedeni ile dışarıya çıkamayan vatandaşlar, mahalledeki berbere ait evin bahçesinde ücretsiz tıraş oluyor.

Vatandaşlar Evin Avlusunda Traş Oluyor
Silopi Kaymakamlığı tarafından 5 Nisan tarihinde uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşlar, ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Yeşiltepe Mahallesi’nde berberlik yapan Mesut Bilişik, yasaklar nedeniyle evlerinden çıkamayan komşularını, evinin bahçesinde ücretsiz olarak traş ediyor. Genç, yaşlı, çocuk traş olmak isteyen vatandaşlar, berber Bilişik’in evinin avlusunda alıyor. Traş olacaklar, bahçe avlusundaki kanepeye oturarak sıralarının gelmesini bekliyor. 
 
Traş olan mahalle sakinlerinden Ali Tülo, yasaklar nedeniyle esnafın işyerini açamadığını bu yüzden mağdur olduğunu belirterek, "Çok zor şartlar altında traş olmaktayız. Bizim en büyük avantajımız, komşumuz olan Mesut beyin sayesinde, onun desteği ile burada traş oluyoruz" dedi.
 
Berber Bilişik’e ait evin avlusunda traş ettiği komşularından Mesut Balaman da, "Şu an sırada bekliyorum. Traş olmak istiyorum. Allah razı olsun. Her hangi bir ücrette almıyor. Kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz" diye konuştu. Berber Mesut Bilişik ise, "Komşularımızın saçları uzadı. Geldiler dediler ki, ’gel bizi traş et.’ Toplu halde traş etsem bir kalabalık oluşur. Bu yasakta olmaz diye düşündüm. Fırsat buldukça ikişer, ikişer, üçer üçer, kimisini bahçede, kimisini damda fırsat buldukça traş ediyorum. Ben de karınca, kararımca elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Keşke elimden daha güzel şeyler gelseydi. Ücretsiz traş ediyorum benim de bir katkım olsun" dedi.
Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2016, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER