Vasip Şahin'den Açıklamalar!

İstanbul Valisi Vasip Şahin, yaptığı açıklamada sansasyonel eylem hazırlığında olduğu öğrenilen 44 terör örgütü üyesinin gözaltına alındığını söyleyerek, "Yapılan incelemede 44 kişiden birinin Beşiktaş Stadyumu patlamasının organizatörü kadın terörist olduğu belirlendi" dedi.

Vasip Şahin'den Açıklamalar!

İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Valiliği'nde İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ile birlikte terör operasyonlarıyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, operasyonuyla ilgili bilgi veren İstanbul Valisi Vasip Şahin, "İl Emniyet Müdürülüğü Terörle Mücadele ekipleri ve Milli İstihbarat Teşkilatımız işbirliğiyle yürütülen yürütülen çalışmalar sonucu  bölücü terör örgütünün özel kuvvetler hücresini ilimizde sansasyonel eylem yapacağı bilgisi alındı. Bu bilgi üzerin yapılan çalışmalar sonucu İstanbul ilimizde   ilimizde 13 ilçede 105 adres ile Ankara, Diyarbakır, Hakkâri ve Kocaeli İllerinde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlarda 44 şahıs yakalanarak gözaltına alındı" dedi.

DOLMABAHÇE BOMBACISI KADIN YAKALANDI 

Vali Şahin, "Yapılan incelemede bu 44 kişinden birinin Beşiktaş Stadyumu patlamasında organizatör olarak görev alan ve orada keşifte bulunduğu bombalı araç içerisine son anda binip firar eden kadın terörist olduğu belirlendi. Bir başkasının da Vezneciler'de çevik kuvvet personelinin bulunduğu otobüsü saldırıda görev alan kadın terörist olduğu belirlendi"  diye konuştu. 

ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ 

Operasyonlarda ele geçirilen mühimmata ilişkin de konuşan Vali Şahin şunları dile getirdi: "Üç iş yerinde, dört ayrı depoda aramada 1 adet komutalı anahtar sistem, 2 adet saatli elektronik devre, toplam 161 kilo çeşitli derecede tahribat gücüne sahip patlayıcı (Amonyum Nitrat, Amonyum Sulfat, RDXH MX, TNT ve PENT htiva eden) 66 metre infilak fitili, 2 adet elektrikli kapsül, 3 adet Kalaşnikof marka uzun namlulu silah, 5 kurusıkı, 2 7,65 tabanca, 2 pompalı tüfek, 1 adet havalı tüfek, 959 adet değişik çapta fişek, 3 hücum yeleği, 1 dürbün, 1 adet leşker olarak tabir edilen kıyafet ve çok sayıda örgütsel doküman ile dijital malzeme ele geçirilmiştir."

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2017, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER