Van'da Uyuşturucu ve Molotof Operasyonu

Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarda, 24 kilo 696 gram eroin, toplumsal olaylarda kullanılmak üzere hazırlanan molotof, molotof yapımında kullanılan malzeme ile 4 adet el yapımı patlayıcı ele geçirildi.

Van'da Uyuşturucu ve Molotof Operasyonu
Van Emniyet Müdürlüğü, 13-24 Şubat tarihleri arasında uyuşturucu ve toplumsal olay hazırlığı içerisinde olan kişilere yönelik gerçekleştirilen operasyonlarla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, ilk operasyonun 13-1 5 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirildiği belirtildi. Terör örgütünün içerisinde faaliyet yürüten şahıslara yönelik yapılan operasyonlarda, 72 molotof kokteyli, 85 molotof kokteyli yapımında kullanılacak boş şişe, ayrıca içerisi zift ve yanık yağ dolu, olaylara müdahale eden zırhlı araçların görüşünü engellemek amacıyla hazırlandığı değerlendirilen 34 şişe, benzin ve 1’i parça tesirli olmak üzere 4 el yapımı patlayıcı ele geçirildiği kaydedildi.
 
Van’da 19 Şubat’ta uyuşturucu satıcılığı yaptığı tespit edilen bir şahsın yapılan üst aramasında da örgütsel içerikli dokümanlar ele geçirildiği, olaylarla ilgili olarak gözaltına alınan 4 şahıstan 3’ünün çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandığı belirtildi.
 
2 ARAMADA 24 KİLO EROİN
 
Öte yandan, otogarda durumundan şüphelenilen bir şahsın yanında bulunan paketler içerisinde yapılan aramada 21 kilo 663 gram, Van’ın Kurubaş mevkiinde durumundan şüphelenilerek durdurulan bir araçta yapılan aramada ise araç içerisinde bulunan 2 şahıstan 1’nin beline sarılı vaziyette ise 3 paket halinde 3 kilo 33 gram eroin ele geçirildi. Yetkililer, ele geçirilen eroin maddeleri ile ilgili olarak gözaltına alınan 3 şahıstan 2’sinin çıkarıldıkları mahkemece tutuklandığını belirtti.
 
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2015, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER