banner9

Van'da Çatışma

Van’da öğlen saatlerinde güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan ve 3 PKK’lının ölü 1 PKK’lının yaralı olarak ele geçirildiği çatışma ile ilgili Van Valiliği açıklama yaptı.

Van'da Çatışma
 
Van’da öğlen saatlerinde güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan ve 3 PKK’lının ölü 1 PKK’lının yaralı olarak ele geçirildiği çatışma ile ilgili Van Valiliği açıklama yaptı. Açıklamada, "İlimiz Edremit İlçesi’nde, 13.06.2016 günü saat 16.00 sıralarında emniyet güçlerimiz, bölücü terör örgütü mensuplarının faaliyetlerinin deşifresine yönelik çalışmaları kapsamında takibe aldıkları bir aracı sesli ve görsel "dur" ikazlarıyla durdurmak istemiş, araç içerisindekilerden emniyet güçlerimizin ihtarlarına ateşli silahla karşılık verilmiştir. Yaşanan çatışma sonucunda araç içerisinde bulunan 3 bölücü terör örgütü mensubu ölü olarak ele geçirilmiştir" denildi.
 
ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ
 
Açıklamada ayrıca çatışma sonrası araçta ve olayla ilgili bir evde yapılan aramalarda, "1 adet 9 milimetre çapında CZ tabanca, 1 adet 9 mm çapında Browning tabanca, tabancalara ait 4 adet şarjör ve 37 adet fişek, 3 adet el bombası, 1 adet el telsizi, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan 8 adet fünye, 5 adet elektronik devre ve 1 adet voltaj ölçüm aleti ele geçirilmiştir. Olayla ilgili bir evde ise 1 adet RPG 7 roketatar, 3 adet roketatar sevk fişeği, 3 adet roketatar anti personel mühimmatı, 2 adet el bombası, 1 adet Kaleşnikof marka uzun namlulu silah, 6 adet Kaleşnikof şarjörü ve bu silaha ait 175 adet fişek, 1 adet el telsizi, 1 adet alıcı ve 1 adet vericiden oluşan telsiz devresi tertibatı, 5 adet uçaksavar mermisi ele geçirilmiştir" denildi.
Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2016, 21:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER