Van Valisi ve Milletvekillerin'den Ziyaret

Van’da, Suriye’nin Kobani kentindeki IŞİD saldırılarını protesto amacıyla 3 gün boyunca süren gösterilerin ardından Van Valisi Aydın Nezih Doğan ve AK Parti Van miletvekilleri, esnafı ziyaret ederek "Geçmiş olsun" dileklerinde bulundu.

Van Valisi ve Milletvekillerin'den Ziyaret
Türkiye’nin birçok  ilinde olduğu gibi Van’da da Kobani’ye destek amaçlı yapılan gösterilerin son bulması sonrası Vali Doğan, AK Parti Van milletvekilleri Burhan Kayatürk, Mustafa Bilici, Fatih Çiftçi ve Gülşen Orhan, Cumhuriyet Caddesi üzerindeki esnafı ziyaret etti. Esnafa "Geçmiş olsun" dileklerinde bulunan Vali ve milletvekilleri esnafın sıkıntılarını dinledi.
 
BİRLİK BERABERLİĞİMİZİ OLUMSUZ ETKİLEMESİN
 
Esnaf ziyareti sonrası açıklama yapan Van Valisi Aydın Nezih Doğan, olayların herkesi derinden etkilediğini söyledi. Vali Doğan, "Olayların bitmesinin ardından esnaf rahat bir ortamda dükkanları açtı. Esnaf toplumun direğidir. Esnafın birlik beraberliğini gördük. Esrafımız bizi görmekten memnu oldu. Van bunlara layık değil. Olaylar sadece Van’da değil ülkenin birçok yeride oldu. Ama temenni ederimki birlik ruhumuz bundan olumsuz etkinlemiş olmasın. Esnafın gösterdiği sağduyu hoşgörülü ve kapsayıcı tavrı yanlış yapanlara örnek olsun. Birileri şimdi para zamanı, kazanmanın zamanı değil diye propaganda yapıyor. Bu propagandanın en kötü yöntemidir. Bin yıllık kardeşliğimize bir iki kendini bilmezin yaptıkları zarar vermez" dedi.
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER