Van Valisi Doğan Yakılan Okulda İnceleme Yaptı

Van’da dün çıkan olayların ardından gece saatlerinde bir grup gösterici tarafından molotofkokteyli atılarak yakılan TOBB İlk ve Ortaokulu’nu Van Valisi Aydın Nezih Doğan ziyaret ederek incelemelerde bulundu. 

Van Valisi Doğan Yakılan Okulda İnceleme Yaptı
 
PKK’nın Suriye’deki kolu PYD’nin kontrolündeki Kobani’ye IŞİD saldırılarını protesto etmek için dün yapılmak istenen ancak polisin izin vermediği yürüyüş sonrası çıkan olayların ardından Yalım Erez Mahallesi’nde bulunan TOBB İlk ve Ortaokulu, bir grup gösterici tarafından yakıldı. Okulda büyük hasar meydana gelirken, okul duvarlarına da ’IŞİD’e desteği kes’, ’Anadilde eğitim istiyoruz’ yazıldı.
 
Dün gece yapılan saldırırının ardından Van Valisi Aydın Nezih Doğan bugün okula giderek incelemelerde bulundu. Okulda ciddi oranda zarar olduğunu söyleyen Van Valisi Aydın Nezih Doğan, "Bütün dünya müslümanları bugün birlik beraberlik için dua ediyor. Ama her nasıl oluyorsa bizim çocuklarımız annelerinin babalarının tavsiye etmedikleri bir şekilde kitapları yakıyorlar, okullara düşmanlık yapıyorlar, zarar veriyorlar. Boş bir ideoloji uğruna çocuklarımızı bu kötülüğe ikna edenlere sesleniyorum. Bugün arife günü bütün müminler, müslümanlar barış için dua ediyorlar. Aklınızı başınıza alın. Gelin barış içinde hep birlikte hareket edelim çocuklarımızın geleceklerini sıkıntıya sokmayın. Çünkü bu okullarda barışın tohumları ekilecek, sizde bu okullara destek verin. Gidin ailelerinizden öğretmenlerinizden özür, af dileyin çünkü bugün arife günü" dedi.
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2014, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER