banner51

Van Hopa'ya Yardım Gönderdi

Van Büyükşehir Belediyesi, meydana gelen sel felaketinin ardından Artvin’in Hopa İlçesi halkına, içerisinde yatak, battaniye, yorgan ve yastığın yer aldığı bir kamyon temel ihtiyaç malzemesi gönderdi.

Van Hopa'ya Yardım Gönderdi
 
Van Büyükşehir Belediyesi, Artvin’in Hopa İlçesi’nde meydana gelen ve 8 kişinin ölümü, 17 kişinin yaralanması ve 1 kişinin kaybolması ile sonuçlanan sel felaketinin ardından Hopa halkına içerisinde yatak, battaniye, yorgan, yastık ve çeşitli malzemelerin bulunduğu bir kamyon temel ihtiyaç maddesi gönderdi. ’Geçmiş olsun Hopa! Van halkı yanınızda’ pankartının asıldığı kamyon bu sabah saatlerinde Hopa’ya doğru hareket etti. Sel felaketinin hemen sonrasında ise Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları DBP’li Hatice Çoban ve Bekir Kaya, Hopa halkıyla her türlü dayanışmaya hazır olduklarını belirterek su açıklama yapıldı:
 
"Hopa’da yaşanan sel felaketinde yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet diliyor, Hopa halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Van halkı ve Van Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman Hopa halkının yanında olduğumuzu belirtiyor, her türlü yardıma hazır olduğumuzu ifade ediyoruz. Kentimizin en zor gününde yanımızda olan Hopalı kardeşlerimizi unutmadık. Tüm halkımızı Hopa halkıyla dayanışmaya da çağırıyoruz."
Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2015, 15:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER