Van Gürpınar'a Elektrik Verildi

Van’ın Gürpınar İlçesi’nde 3 gün boyunca hayatı durma noktasına getiren ve ilçede okulların tatil edilmesine neden olan elektrik arızası, ekiplerin yoğun çalışması sonucu giderildi. İlçeye dün akşam saatlerinden itibaren elektrik verilmeye başlandı.

Van Gürpınar'a Elektrik Verildi
 
Van’a 22 kilometre uzaklıkta bulunan Gürpınar İlçesi’nde salı günü etkili olan fırtınanın elektrik direklerini devirmesi sonucu 3 gün boyunca ilçe merkezine ve aynı hat üzerinde bulunan mahallelere elektrik verilemedi. Bu nedenle okullar salı gününden beri elektrik olmadığı için tatil edilirken, elektriklerin kesik oluşu esnafı da isyan ettirdi.
 
Kesinti, yapılan yoğun çalışmaların ardından sona erdi. Fırtınanın devirdiği, 3 direk ekipler tarafından onarılarak ilçeye yeniden elektrik verilmeye başlandı. Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş.(VEDAŞ) de yapılan kesinti ve onarımla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, "Halkımızı mağdur etmemek adına olumsuz hava şartlarına rağmen köyler hattında çalışma yapılmış ve ilçe merkezine enerji verilmiştir" denildi.
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2015, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER