banner9

Valiler Kararnamesi'nde Sürpriz Kararlar

Valiler kararnamesi yayınlandı. Buna göre; 6 ilin valisi değişti, 4 vali merkeze alındı. Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz merkez valisi oldu. Emniyet Genel Müdürlüğü görevine, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok atandı. Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar merkez valisi oldu. Ankara Valiliği'ne Hatay Valisi Ercan Topaca atandı.

Valiler Kararnamesi'nde Sürpriz Kararlar
"Vali Atamaları Hakkında Karar", Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
 
İçişleri Bakanlığı'nın 7 Eylül tarihli yazısı üzerine Bakanlar Kurulu'nun aynı tarihte aldığı karara göre, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Altınok, Emniyet Genel Müdürü oldu.
 
Artvin Valisi Muhterem İnce, İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı'na, Hatay Valisi Ercan Topaca, Ankara Valiliği'ne, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürü Ömer Doğanay, Artvin Valiliği'ne, Bakanlık Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanı Orhan Tavlı, Çanakkale Valiliği'ne, merkez valisi Erdal Ata, Hatay Valiliği'ne, merkez valisi Hasan İpek, Sinop Valiliği'ne, İzmir Vali Yardımcısı Zülkif Dağlı, Düzce Valiliği'ne getirildi.
 
 
DÖRT VALİ MERKEZE ALINDI 
 
Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Çanakkale Valisi Hamza Erkal ve Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya ise merkeze alındı.
 
ANKARA VALİSİ ERCAN TOPACA KONUŞTU
 
Valiler Kararnamesi ile Hatay'dan Ankara'ya atanan Ercan Topaca, büyük onur ve gurur duyduğunu belirtti.
 
Hatay'ı da çok sevdiğini, kentte severek hizmet ettiğini vurgulayan Topaca, şöyle konuştu:
 
"İnşallah ülkemizin başkenti, ikinci büyük kent Ankara'da da görevimizi, ülkemize, milletimize hizmet yolunda en güzel şekilde yapmaya devam edeceğiz. Asıl olan ülkedir, devlettir, milletin bütünlüğüdür. Biz de o yönde, kanunların bize verdiği yetki çerçevesinde güzel Ankara'mıza, başkentimize hizmet edeceğiz. Bu ülkeye hizmet etmek, onun için çalışmak büyük bir onur bizim için."
Topaca, yeni görevine bayram sonunda başlayacağını da dile getirdi.
Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2016, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER