banner51

Vali Yardımcısından Organ Bağışı

Gümüşhane’nin ilk kadın vali yardımcısı Meral Uçar organlarını bağışladı.

Vali Yardımcısından Organ Bağışı
Gümüşhane Vali Yardımcısı Meral Uçar’ın Gümüşhane Devlet Hastanesi Başhekimliği’nde yaptığı organ bağışında, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. Aziz Ahmet Surel, Gümüşhane Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Yavuz Çakıroğlu, Organ Bağışı Koordinatörü Op.Dr. Erdinç Avşar ve Hastane Müdürü Hakan Çimen hazır bulundu. Vali Yardımcısı Uçar, organlarını bağışladığını belirten belgeyi imzalayarak bağış kartını aldı.
 
Kültür ve inancımızda sahip olunanı ihtiyacı olanla paylaşmanın var olduğunu belirten Gümüşhane’nin ilk kadın vali yardımcısı Uçar, şunları söyledi:
 
"Yaşarken bile elimizde olanı ihtiyacı olanlarla paylaşan bir toplumuz. Hayatımız sona erdiği zaman da bize bir fayda sağlamayacak organlarımızı ihtiyacı olan diğer insanlarla paylaşmak çok önemli bir olgudur. Verdiğiniz organlarla bir insanın hayatını sürdürmesine vesile olmak hiçbir şey ile ölçülemeyecek değerdir. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın da bu konuda yapmış olduğu açıklamalar çok net. Dinimiz açısından bunun hiçbir sakıncası yok. O yüzden bu konuda vatandaşlarımızı biraz daha duyarlı olmaya, empati yapmaya davet ediyorum. İnşallah yaptığım organ bağışı diğer insanlara örnek ve çıkış noktası olur."
Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2014, 12:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER