banner51

Vali Sığınmacı Merkezini İnceledi

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, kentte yapımı devam eden Mülteci ve Sığınmacılar Kabul ve Geri Gönderme Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu, ilgililerden bilgi aldı.Vali Düzgün, merkezin inşaatının fiziki gerçekleşmesinin yüzde 90 seviyesine ulaştığını söyledi.

Vali Sığınmacı Merkezini İnceledi
 
Vali Orhan Düzgün, Kayseri-Sivas karayolu 26’ncı kilometre Gömeç Mevkii’nde yapımı devam eden Mülteci ve Sığınmacılar Kabul ve Geri Gönderme Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu. Vali Düzgün’e ilk olarak şantiye binasında inşaatın Kontrol Amiri İnşaat Mühendisi Göral Büyüközer tarafından brifing verildi. Daha sonra, beraberindeki heyetle birlikte 11 bin metrekare kapalı alanı bulunan inşaatı gezen Vali Düzgün, merkezin konferans salonu, spor salonu ve çocuk oyun alanı gibi bölümlerini de inceleyerek bilgi aldı. Düzgün, yaptığı incelemenin ardından, Mülteci ve Sığınmacılar Kabul ve Geri Gönderme Merkezi inşaatının fiziki gerçekleşmesinin yüzde 90 seviyesine ulaştığını, mevsim şartlarına bağlı olarak en kısa sürede tamamlanıp hizmete açılacağını ifade etti.
 
Merkezin son derece modern şekilde, insani açıdan her türlü ihtiyaca cevap verebilecek donanımda inşa edildiğini belirten Vali Orhan Düzgün, şöyle devam etti:
 
“750 yatak kapasiteli merkezde erkekler, kadınlar, aileler ve engelliler için ayrı bölümler yer almaktadır. Çift blok halinde toplamda 5 kattan oluşan merkezde çocuk oyun alanları, konferans salonları ve spor salonları gibi sosyal etkinliklerin yapılabileceği alanlar da bulunmaktadır. Değişik nedenlerle mağdur olmuş, mülteci ya da sığınmacı konumuna düşmüş insanlara, Türk misafirperverliğinin en iyi şekilde gösterilebileceği sıcak bir yuva şeklinde inşa edilen merkez, hava şartlarına bağlı olarak inşaatı tamamlandıktan sonra bu yıl içinde hizmete girecektir.&rdquo
Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2014, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER